1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Az élőlény, amit látott, valószínűleg a herelégynek a lárvája lehetett. Abban az esetben telepszik meg a vízben, ha magas a szerves anyag tartalom. Azokat fogyasztja. Amennyiben zavarja, úgy érdemes lehet szűrőt beszerelni! Javaslom az UV fénnyel dolgozó szerkezeteket, ez gátolja az algásodást!
Növénye Kalanchoe uniflora, vagyis korallvirág. Természetes feltételek mellett tavasszal nyílik, de a fénymennyiség csökkentésével el lehet érni, hogy a tél közepén is virágozzon. A virágok magasan a levélzet fölé emelkednek. Vágott virágként is tartós. Vízben is könnyen gyökereztethető. A korallvirág előnyös tulajdonsága, hogy hamar alkalmazkodik a környezetéhez. Megél 10 fokon, de akár 25-ön is, nem igényes a napsütésre sem. Szereti a közvetlen napfényt, de elvegetál sötét északi fekvésű szobában is. Rövidnappalos növény, ezért virágozásának feltétele a napi 14 órás sötétség 6-8 héten át. Hőigény: Átlagos hőmérsékleten érzi jól magát, télen legalább 10 °C-ot igényel. Vízigény: Mivel szukkulens növény, vigyázzunk nehogy túlöntözzük. Két locsolás között Nehezen virágoztatható újra a korallvirág várjunk, amíg a földje egy kicsit megszikkad. Ha lehet lágy vízzel öntözzük. Páratartalom: Jól bírja a száraz levegőt, nem szükséges a levelek permetezése. Betegségek: Ha hideg helyiségben tartjuk, akkor a leveleit elhullatja. Kártevők: A pajzstetvek és a levéltetvek károsíthatják. Ficzere Miklós
Nem. A metszést tél végén vagy nagyon kora tavasszal végezze el. A gyümölcsfák metszésével kapcsolatos alapvető tudnivalók, sorrendben, a következők: 1) Távolítsa el az elhalt, károsodott, illetve az egymásnak dörzsölődő ágakat. 2) Vágja le a vadhajtásokat és a vízhajtásokat. A vadhajtások azok a „minifák”, amelyek a fa gyökerétől növekednek a fa aljánál, illetve amelyeknél néhány méteres szakasz deformáltnak tűnik. 3) Vágjon le minden olyan ágat, amelyek túl alacsonyan nőnek, illetve amelyeket más ágak erősen árnyékolnak. 4) Végül vágja le azokat az ágakat, melyek eltávolításával elérheti a kívánt formát és növekedési mintát. A cél az, hogy a lehető legtöbb napfény érje a lehető legtöbb ágat, mivel az ágaknak napfényre van szükségük ahhoz, hogy gyümölcsöt teremjenek. A barackfánál az ideális a nyitott középrész módszer A sárgabarack-, őszibarack- és nektarinfákat metszik így. Könnyebb lesz a gyümölcs szedése, mivel kevesebb gyümölcs kerül magasra.
Hagymalégy lesz. A hagymalégy ellen a következő szabadforgalmú szerek használata engedélyezettek: Actellic, Basudin5G, Diazinon 5G, Diazol5G, Sumithion. A légy nyüvei a póréhagyma húsos levelei közé bábozódnak.
Beaucarnea recurvata (buzogányfa) Világos, meleg helyek növénye, jól tűri a szárazságot. Bőséges öntözés után hagyjuk a földjét kiszáradni. Kerüljük a túlzott öntözést.