1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Dendrobium orchideák gondozása A lombhullató dendrobiumok nyáron sok fényt és sok vizet-sok tápot kivánnak, ahogy közeledik az ősz csökkenteni kell az öntözést majd novemberre teljesen elhagyni. Akkorra már a második éves hajtásokról lehullajtja a lombot és pihen lehetőleg sok fényben és hűvösben. ami általában 8-12 fokot jelent. A pihenés befejezése után indítja a virágszárat, ha kinyíltak a virágok akkor már lehet óvatosan nedvesíteni. Ha a kelleténél előbb kap nedvességet, akkor az indított virágszáron nem virágok lesznek hanem kis növények. Elvirágzás után kezdődik a sarjnevelés és az újbóli öntözés, de csak akkor ha valóban meleg van (20 fok felett) alatta csak nedvesíteni szabad. A leírtak a lombhullató dendrobium alapfajokra érvényesek a hibridek igényei mindig a szülők igényeitől függ. Í te esetedben kellene látnom a virágát(az sok mindent elárul)ahhoz, hogy testreszabott legyen a tanácsadás. Kertészek kedvence: a Dendrobium orhidea Hogyan gondozzuk a Dendrobium orchideákat?
Kérem, küldjön képet a gyümölcs héján és a húsában képződő foltosodásról a meghatározás érdekében!
Küldene egy képet róla? Könnyebb lenne megállapítani a szép virág nevét. Vagy, ha úgy gondolja tippelek.
Szerencséd van, ez nem lombhullató (illetve igen de másképp) hidegházi. Ez egy dendrobium phalaenopsis és nem is csunya. Tartásmód:nyáron sok fény sok meleg sok víz 2 hetente táp, télen nagyon kevés víz, kissé hűvösebb 13-16 fok.bármilyen orchidea tápoldat megfelel (valójában majdnem mindben ugyanaz van csak az arányok mások) de a téli időszakban semennyit. Kaspót kidobni mert a növény gyökerei igénylik a kiszáradást és ezt a kaspó akadályozza.az átlátszó cserép ennél a növénynél lényegtelen. Egyébként kevés gond van vele általában a sok víztől szokott elpusztulni.