1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Sokat nem tudsz tenni!A növény valószínűleg megfázott a boltba vagy a boltból való szállítás közben. Ezen kívül a többszöri helyváltoztatás is okozhatta a stressz miatt.Virágszáras növényeknél ez bizony előfordul.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa. Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. De azért megér egy próbát. Ültesse el egy kis cserépbe a magokat. Tudni kell, hogy a növény kényes a fagyra és az erős szelek is károsíthatják, tehát ha kiülteti, akkor szélvédett helyre kell ültetni.
Amennyiben kertünk talaja homokos, célszerű termőföldet terítenünk 10cm vastagságban, majd forgassuk össze meglévő talajunkkal kb. 15cm vastagságig. Abban az esetben, ha nem kerül új réteg a felületre, tápanyagokat kell a meglévő földhöz kevernünk, hogy a megfelelő termést elősegítsük. Az ősszel felásott talajra áprilisban rostált komposztot hordjunk fel, amibe köbméterenként 1-2kg összetett műtrágyát keverünk. A komposzt lehetőleg gyommagvaktól mentes legyen. A komposztot kézi kultivátorral lazán dolgozzuk be a talajba, majd gereblyézzük el.
A Sanvitalia vagy más néven tömpevirág a déli, délnyugati fekvésű erkélyek, bejáratok, napos kertek növénye, de függőkosárban, balkonládában is gyönyörűen mutat. Egész nyáron megbízhatóan virágzó fajta. Vízigényes, minden nap öntözze, és heti 1x tápoldatozza.
Márciusban még fagyosak az éjszakák, ezért április közepéig érdemes várni a dézsás növények kihelyezésével. Mikor kitesszük őket a teraszra, néhány napig ne állítsuk a tűző napsütésre, mivel leveleik megéghetnek.