1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves Kérdező! A képen látható növény Stapelia grandiflora, a virág szaga és test felépítése miatt magyarul dögkaktusznak nevezik, de semmi köze a kaktuszokhoz. Az lehet, hogy a légy virágjára rakja petéit, de az biztos, hogy nem emészti meg. A kevés vizet és a talajában lévő tápanyagokat szereti leginkább. Ficzere Miklós
A fotó a növény tartásmódjának meghatározásához volt szükséges. A képen látható növény mérsékelt-hidegházi tartásmódú. Tavasszal (akár most) szét kellene ültetni mert az új hajtásoknak nem nagyon lesz hely a fejlődéshez. Ezután válasszunk egy olyan helyet neki ahol nagyon sok fényt kap(napfényt is,reggel és este) ez ugyanis nélkülözhetetlen feltétel. (Akkor elegendő a fény mennyisége amikor a levelek kicsit fakóbb majdnem sárgászöldek lesznek)Folyamatosan öntözni kell az év folyamán és az egyéb orchideák igényénél magasabb tápkoncentrációval öntözni. Az öntözést és a tápozást szeptembertől csökkenteni majd felfüggeszteni. Az ősz közeledtével minél tovább kinn tartani a hűvös hideg éjszakákban egész a 0+3fok ig.Ez nélkülözhetetlen a virágindukcióhoz . A téli mínuszok elől hűvös helyre vinni ahol lehetőleg sok fény van és nem melegebb 16-18 foknál. Ezeket a feltételeket betartva virágozni kell neki. Üdv
A növénye egy Peperomia caperata - törpebors nevű virág; elsősorban valóban leveleivel díszít, de kedvező körülmények között gyakran virágzik is. Tömött levélzetű, lassú növekedésű, átlagos szobai körülmények között könnyen gondozható, évelő növény. Erősen ráncos, szívhez hasonló levelei rendkívül jellegzetesek. Bővebben olvashat a növény ápolásáról a magazin cikkei között a Szobanövény rovatban.
Tisztel Tibor! A problémája más hol is jellemző gond szokott lenni, a nagy hó miatt a fű be fülled (főleg ha télen hosszan lett hagyva) és be rohad (be sárgul). A fülévégőztétes, jó megoldás viszont utána javaslok egy felülvetést és egy magas nitrogén tartalmú műtrágyát ami hamar feltud venni a gyep. Utána jó alaposan locsolja be, nehogy a műtrágya meg égesse a füvet! Higgye el rendbe fog jönni a fű. Üdvözlettel: Durucz Attila www.kertepito.com
Nem igényli,viszont a fekete cserép a halálát okozhatja mivel fényigényes növény amit nyáron szabadban tartunk,a nap ha rásüt a fekete cserépre megfőzi a gyökereket.(Megoldás:Egy kb.10-15centivel nagyobb átmérőjű fehér cserépbe bele kell állítani fekete cserepestől majd a 2 cserép közötti részt homokkal feltölteni amit folyamatosan nedvesen tartunk.) A gyökérzete kimondott talajlakó gyökérzet mely pihenő időszakban sem szereti ha kiszárad.Szétszedni tavasszal az új hajtások megindulása után célszerű de mivel strapabíró növény nem valószínű,hogy megsértődött.