1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Az inkaliliom, latin nevén Alstroemeria általános, de jó minőségű virágföldet igényel (olyan talaj, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) egy kevés homokkal összekeverve. A talajt tartsuk egyenletesen nedvesen, és ha esővizet használunk legyünk óvatosak, mert savas lehet. Télen csökkenteni kell az öntözést. Használjunk langyos vizet az öntözéshez. Kéthetente tápoldatozzuk nyáron, télen viszont nincs szüksége rá. Károsíthatja a levéltetű.
Valóban leopárd liliom. A gyönyörű évelő virág nem csak virágokat ontja,chanem a legérdekesebb benne,chogy a fényes magocskáit úgy tárolja,cmintha egy nagy finom szeder lenne.cA növény már az első évben virágzik.cVetés előtt érdemes egy hétre hűtőbe tenni a magokat (4 foknál nem hűvösebbre).c18-36 cm magasra nő.cA napos helyet szereti,ckíválóan tar tható szobanövényként is.
Elvileg alkalmas, de bevallom, még soha nem láttam ilyen jellegű boltívet. Örülnék egy képnek, ha elkészült!
Kedves Tamás! Nagyon meleg nem kell a Moso bambusznak (Phyllostachys pubescens), elegendő a 20-25 C is. Szerintem lehetséges, hogy sok tápoldatot kapnak, vagy esetleg túl töményet, ha ezek a körülmények nem állnak fent, akkor szerintem célszerű gomba és baktérium ölő szerrel lepermetezni, amit tanácsosnak tartok megismételni, 1 hét múlva! Ajánlanám a párásítást valahogyan, mert ezt nagyon szeretik! A moso bambusz egyébként képes napi 30 cm!!! is nőni! Nagyon agresszív és gyorsan növő faj! Vigyázzon velük!
Mindenképpen vigyük fagymentes, napfényes helyre. A mi éghajlatunkon egynyáriként viselkedik, ezért a fagyok előtt zárt helyre kell vinni. Teleltetés előtt metsszük vissza, így kisebb helyen elfér, és nem hajt tovább. A jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. Elegendő kéthetente kevés vízadaggal megöntözni. Célszerű hetente ellenőrizni a talajfelszín nedvességi állapotát. Túlságosan meleg helyen károsíthatnak a pajzstetvek, a levéltetvek és a liszteskék, amelyek ellen a zárt teleltetőben szükség esetén Bio-Sect-tel védekezhetünk.