1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves felhasználó! A kérdésére válaszul néhány cikkünket ajánlanám elolvasásra, amelyek remélhetőleg segítenek a növényválasztásban. Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékot és szárazságot kedvelő növények 10 legjobbja
Kedves Emese! Ha télen ez a növény lehullajtja a leveleit, az teljesen normális folyamat, mivel ilyenkor nyugalmi fázisba kerül. Ilyenkor öntözni sem szükséges. Télen akár +5 °C-on áttelel, tehát nem hőigényes, nyáron viszont szereti a sok vizet és a sok napsütést. Sarjhagymák leválasztásával szaporítható. Laza, homokos szerkezetű talajba ültesse.
Többen fordultak már hozzánk hasonló problémával. Figyelmébe ajánlom a következő válaszokat, remélhetőleg segítségére lesz. Ha nem talált kielégítő választ, akkor megkérném, hogy írjon ismét, és csatoljon néhány képet is, hogy pontosabban láthassuk, hogy miről is lehet szó. Kapcsolódó válaszok, cikkek: Buzogányvirág levelei sárgulnak Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)? Hogyan neveljünk Diffenbachiát?
A gyümölcsfák téli törzs kezelése - kéreg kaparás - drótkefével és speciális kéreg kaparókkal végezve a károsítók gyérítését szolgálja. A fatörzsről a kéreg - és alatta lévő háncs réteg eltávolítása veszélyezteti a növény kétirányú tápanyag forgalmát. A kérgen lévő repedések a fa törzsének növekedéséből adódnak. Igaz, hogy a kéreg a növény szempontjából már inaktív, a károsítók számára búvóhelyet biztosító növényi rész, de védelmet nyújt a növénynek a külső tényezők (például fagy) ellen. A kéreg eltávolításával megszüntetjük a tápanyag visszaáramlását a gyökerekhez. A kéreg alatti fás részek száradását több tényező is okozhatja: különböző gyökér penész gombák (pl. rózsaszín gyökér penész) kedvezőtlen talajtani hatások (szélsőséges pH, magas só tartalom, szerkezet nélküli talajokon a gyökér fulladások. túlzott műtrágyázás, stb.) a talaj típushoz nem igazodó alany megválasztás Különböző károsítók felszaporodása: füvesített területeken elsősorban a cserebogár pajorok, a fa kártevők közül a cincérek, szú bogarak , esetleg a pockok (pl. kósza pocok) kártétele, jelentős tényező lehet a monília gomba kártétele (szállító szövetek elhalása), fagy veszélyes helyeken a kéreg és törzs repedések, valamint nem utolsó sorban a kajszi fák pusztulását okozó gutaütés, valamint alany-nemes affinitási problémák a törzs részleges pusztulását okozhatja a gyökerek sérülése, elvágása. Javaslat: a további kéregeltávolításának mellőzése. Téli lemosó permetezés olajos lemosó permetező szerekkel- a fa nyugalmi szakaszában, rügypattanás előtt. Rügyfakadás után rezes lemosó permetezés elvégzése - pirosbimbós állapotig. Virágzás után monilia elleni védekezések. Üdvözlettel: Növényorvos portál
Kedves hömpölygő! Szerintem a közvetlen napfény okozta a levélégést, mert erre nagyon érzékeny! Világos helyet szeret, de óvni kell a naptól!