1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
A tölcsérjázmin vagy meténggyökér (Mandevilla) egy trópusi cserje, ezért meleget, világos helyet és bő csapadékot igényel - nyáron ki kell vinni a szabadbai. Télen viszont védett helyet kell számára keresnünk, de mivel a kellő páratartalmat a lakásban ritkán tudunk biztosítani, jobb ha télire hűvös - 10-15 °C közötti helyen tartjuk, ritkán locsoljuk meg. Szaporítása tavasszal, a fiatal zöld hajtások dugványozásával lehetséges. Kapcsolódó válasz: Sajnos Mandevilla növényemet fagy érte
Előfordulhat, hogy nem kelnek ki a hagymák, még ilyen nagy arányban is. Meg kell nézni egyet a föld alatt maradtak közül, mert így látatlanban elég nehéz bármit is mondani. A frézia kifejezetten napos fekvésbe való. Ültetésére a legjobb időszak a február-április között. Milyen mélyre kerültek a hagymák? Ha a hagyma csúcsa kb. 3-5 cm-re van a földben az a jó. Fontos a kiegyenlített öntözés és a tápanyagban gazdag talaj is. Elég érzékeny növény. Üdv: Növényorvos
Kép nélkül mindig nehezebb diagnózist felállítani, de a levelek barnulásának és lehullásának leggyakrabban a huzat, a hőmérséklet-ingadozás, a túl száraz környezet, talaj vagy a túlöntözés az okozója. Kapcsolódó kérdések és válaszok: Sugáraráliám levelei hullanak! Mi a baj a sugáraráliámmal, eldobálja leveleit! Hogyan gondozzam sugáraráliámat?
Az őszibarack jellegzetes betegésge a levelek sárgulása, fodrosodása, majd a kisebb ágak elszáradása. Ez a betegség a tafrinás levélfodrosodás és a termő gyümölcsnél a moníliás betegség. Védekezést a tavaszi lemosó permetezéssel kell kezdeni, majd a megfelelő időszakaszokban többféle gomba- és baktériumölő permetezőszerrel kell folytatni a védekezést. (Például Toaps, Chorus). Kapcsolódó cikkek: Melyek a monília tünetei? Hogyan védekezzünk ellene? Védekezzünk a monília ellen! Hogyan védjük a csonthéjasokat a kertünkben?
Kedves Hömpölygő! Gratulálunk a fajgazdag kerthez! Több időpontban is lehet vágni a szakállas bugatölcsért. Vagy a késő tavasszal a megjelenő virágszárakat a felére visszavágni, vagy az első virágzás után a virágszárat, így újra virágzik majd. Tavasszal az elszáradt virágszárak levághatók. A növény növekedése ugyan gyors, de terjeszkedése nem annyira, később tőosztással is szétülethető a kívánt helyekre. A szárazságot jobban tűri, mint a túl sok csapadékot, öntözést. Ezért is fontos neki a jó vízáteresztő képességű talaj. Napos fekvésben sokáig virágzik majd. A telet is szépen átvészelik. Üdvözlettel: Növényorvos