1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves József! Javasoljuk, hogy minden tavasszal ássa körbe a tövet oly módon, hogy a sarjhajtásokat le tudja választani. Ha a gondos kiszedés után nem marad a talajban gyökérdarab, akkor a feltörő hajtások csak a tőnél fognak jelentkezni. Ezekért pedig kárpótol a virágzáskor nyújtott rendkívüli látvány... Kellemes kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Sándor! A kép alapján egy csodagumóra tippelek (Sauromatum), de számtalan elnevezése van: Kígyópálma, gumipálma, esernyőpálma, csodagumó, óriáskonytvirág. Nagyon hasonlít az Amorphophallus-ra. Azért nehéz a határozás, mert több mint 160 fajuk van, amik nagyban hasonlítanak egymásra, de a gondozásuk megegyezik. Tessék: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/amorphophallus-csodagumo-kontyvirag/1558/
Kedves Emese! A képen zöld lombszöcske van. Ezek fiatalon növényevők, de fejlettebb korukban már hasznos ragadozók. A zöld repülőszöcske hasonló hozzá és az növényevő (nem az lesz a bűnös?). Ezek ellen, amennyiben tényleg nagyon elszaporodtak, és valóban ők okozzák a kárt, valamilyen kontakt szerrel lehet védekezni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen, igen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Az ápolása Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 °C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
Tisztelt Tordasi József! A molylepke hernyója okoz kárt, mindent megesznek. Sok fajuk van, ami kártevő, és ezért pontosan nem is tudom most azonosítani, viszont megölésükre a Karate, Mopilan, Dimilin, Runnert tudom ajánlani. Permetezze le az összes növényt, és ismételje meg hetente, összesen háromszor!