1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves Jucek! Igen érdemes befújni! A permetezés után azonnal lehet beszórni műtrágyával. Az év bármely szakában lehet fújni ezt a szert, de érdemes nyáron kezdeni, amikor a muhar elkezd kinőni, de ilyenkor már virágzik, a magok meg áttelelnek, a muhar viszont kifagy, mivel nem évelő gyom! De ettől függetlenül le lehet fújni most is a füvet.
A következő oldalakon próbáljon szerencsét: http://www.dulakert.hu/dulakert.html http://www.tuja.hu/ Második lehetőségként tegye fel kérdését a fórumunkon vagy a Facebook falunkra, hátha az olvasók pontosabb választ tudnak adni.
Kedves Érdeklődő! Ez a páfrány szórt fényt igényel, a közvetlen napfény káros. Továbbá magas páratartalmat, rendszeresen permetezni kell a növény levelit. Legjobb hely számára egy párásabb zárt térben van. Öntözni rendszeresen lehet, tartsuk egyenletesen nyirkosan földjét. Nem szabad túl sokat öntözni, különben rothadásnak indul a növény. Permetezéshez és öntözéshez lehetőleg szobahőmérsékletű lágy vizet használjunk. Tápoldatozni mérsékelten szabad, a leveles növényeknek való táp 50 %-osra higított oldata elegendő a Nephrolepis páfrányoknak. A fakulás oka tehát lehet a közvetlen napfény, a sok tápoldat vagy a túlöntözés. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt trendkert
Üdvözlöm! A loncot lehet nevelni cserépben is, de inkább dézsát javaslok, mert kell neki a hely. Télen fagyérzékennyé válnak a cserjék is cserépben, vagy dézsában, mert nincs óltalmazó föld, ami védené a gyökeret. Selyem akácot is hasonlóan lehet tartani, de inkább mindkettőt a kertbe ültetném ki! Télen vermelni, vagy takarni kell a cserepet!
A képen egy lila szerencsenövény (Oxalis regnellii 'Triangularis') látható. A növény Brazíliából száramzik. Szép lila színű levelei tavasszal jelennek meg. Fehér virágai vannak. A hűvösebb környezetetben érzi jól magát (főleg virágzáskor): éjjel 13-18 °C, nappal ne legyen több, mint 24 °C. A világos helyet szereti, de közvetlen napfény ne érje. Két öntözés között hagyjuk enyhén kiszáradni a talajt. Soha ne álljon a víz alatta. Virágzás alatt két-három hetente lehet tápoldatozni, amúgy elég másfél havonta. Télen ne öntözzük ne is tápoldatozzuk, ilyenkor visszahúzódik a talajába, hagyjuk teljesen kiszáradni (1-3 hónap). Kora tavasztól aztán hajtatható.