1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Értem. Sajnos, ha ott laknak a komposztban, már nem sokat lehet tenni. Nem tudom, miben zajlik a komposztálás, de érdemes olyan komposztáló ládát választani, ami nem engedi a rágcsálók bejutását. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikkek: Hogyan készítsünk komposzt ládát? Hogyan készítsünk komposztot? Komposztálás – otthon és közösségben 5 lépésben
Tisztelt Vasvári Tibor! A levelek hólyagosodását egy gubacsatka faj okozza. Ellene felszívódó, rovarölő növényvédő szerekkel lehet védekezni. A megfeketedő dió "héj" jellemzően annak baktériumos megbetegedésére utal. A lemosó permetezés, ha kivitelezhető és a réz elvileg jó ellene (Bordóipor, Champion 50 WP). Valamint van egy ún. injektálásos módszer, ami mindkét problémát megoldhatja. www.parkfavedelem.hu oldalon találja őket... Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Védjük meg gyümölcsfáinkat a gubacsatkáktól!
Üdvözlöm! Abszolút jó megoldás, de a gyomirtást addig kell ismételni, ameddig ki nem pusztul az összes tarack. Le kell fújni, majd öntözni, és várni, hogyan nőnek ki a gyomok, majd megint lefújni és így tovább. Amikor megfelelő a gyommentesítés, abban az esetben mehet a 10 cm föld, amúgy a taracknak ez gyerekjáték, hogy áthatoljon. A gyomírtás után két nappal kezdje el az öntözést!
Üdvözlöm! Ültesse át most úgy, hogy a hagyma felső része kilógjon, hogy meg tudja figyelni a hajtásokat. Erre azért van szükség, hogy a három legerősebb hajtást hagyja meg, az ismételt virágzás serkentése érdekében. A többi hajtást csípje ki nyugodtan. Ezután rendszeresen öntözze. Kapcsolódó cikkek: Csuporka vagy Gloxínia (Sinninga speciosa) Mindent a csuporkáról
Üdvözlöm! Ha jól értem, akkor egy sarj növényt vágott ki. A szár megvastagodott része (nódusz) alatt kb. 0,5 cm-el vágja le és tegye vízbe és a gyökér itt fog kihajtani. Amikor a gyökerek megjelennek, akkor ültesse el cserépbe.