1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Sajnos nehéz így látatlanban ezt megmondani. Valószínűleg talajprobléma lehet, de ezt csak talajvizsgálattal lehetne megállapítani biztosan. Az öntözést diónagyságnál kezdje el, virágzásban ne öntözzön. Hátha segít. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Sajnos a vasas vízzel nincs mit tenni, léteznek vas leválasztó szűrők, de ezeknek a költsége 100 - 120 ezer forint, viszont ha nem tudja ezeket megvásárolni akkor az automata locsolás kissé nehézkesé válik az ön által leírt problémák miatt. A korona feletti öntözés esetné tudok önnek még egy módszer javasolni amiről bővebben itt olvashat: http://www.summatrade.hu/dp_bugyborekolo_ontozok.php Remélem tudtam önnek segíteni! Üdvözlettel Durucz Attila 06-30-541-99-21 www.kertepito.com
Üdvözlöm! A növényt vegyen le a radiátorról szerintem, mert bőven elég ilyenkor a 23 °C. Igaz, hogy később fog virágozni, de nem lesz meghajtatva, azaz gyorsítva a természetes élet folyamatok. A hagyma bezöldülése, igen, jó jel. Öntözze hetente és két múlva lehet 2-4 naponta a virágzáshoz.
Kedves Balázs Béla! Hagyja a növényt a saját ütemében fejlődni nyugodtan, nem lesz baja. Szerintem még korai a gyümölcs-várás, de mivel szemezve lett, ezért idővel biztosan fog teremni. Elképzelhető ritkán, hogy ilyen kis korban is teremjen, ha esetleg előfordul, akkor is hagyja nyugodtan rajta a gyümölcsöket!
Ez a jelenség gyakran előfordul a Phalaenopsis hibrideknél, és nem feltétlen a helytelen öntözés következménye! A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron (amin ettől függetlenül még lehet virág is a későbbiekben). Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!