1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves Aggot Józsefné! Valóban jó trágya és talajjavító! A tojáshéj és kávézacc keveréke hasznos! Itt egy korábbi cikkünk, a részleteket illetően: Ne dobjuk el a kávézaccot, hasznosítsuk kertünkben!
Kedves Brigi! A hűséges futókát ajánlom (Sindapsus aureus). Ezt a növényt golyóállónak szoktam titulálni! A közönséges fikusz (Ficus elastica), a kukoricalevél (Aspidista elatior), a rákvirág (Aglaeonema commutatum) is a hasonló kategóriát képviselik, ezeket bátran ajánlom!
Ha átültetésre van szükség, most a legalkalmasabb rá az idő. Átültetés előtt vágja vissza a lombot kétharmadára, vagy felére, félgömb alakban. A tövek nagy gyökérrel/földlabdával kerüljenek kiemelésre. Az új hatások idén nem, vagy alig fognak virágozni, de a következő évtől vissza fog állni megszokott virágzási rendjük. Biztonságos szaporításukhoz fűtött fólia, vagy üvegház szükséges. Ha a kertben laza, homokos a talaj, próbálkozhat 10-15 cm-es, fás dugványok dugványozásával helyben, állandó locsolás mellett.
Üdvözlöm! A válaszom: mindegyikhez! Talajjavításra és tápanyag-utánpótlásra is kiváló! Érett marhatrágyát javaslok, vagy a kereskedelmi forgalomban kapható komposztált marhatrágyát ajánlom a legjobban, mert nagyon jól használható és nehezebben lehet "túladagolni", azaz a növényeket kiégetni. Kerti növényekhez - a saját tapasztalataim alapján - a marhatrágya és a rostos tőzeg 1:1, vagy 2:1 arányú keverékét ajánlom!
A leander virágzásának kezdete nyár elejére tehető, és egész nyáron át folyamatosan gyönyörködhetünk a gyönyörű virágokban! (Június-október). Néhány cikk a leander gondozásával kapcsolatban, amivel elősegíthetjük az erőteljesebb virágzást: