1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs semmilyen probléma. A lassabb fejlődésnek több oka is lehet: - a rendszeres öntözésnél teljesen át kell hogy nedvesedjen a földlabda. Ilyenkor a nyári hónapokban nem kell spórolni a vízzel, csak arra ügyelni hogy ne álljon a cserép a vízben. - ha (átültetéskor) a növény indokolatlanul nagy méretű cserépbe kerül, akkor nehezebb kiszámítani a vízigényt, illetve akkor jó ideig csak a gyökérfejlesztéssel van elfoglalva. Konkrétan ebben az esetben nem gondolom, hogy ez lenne a probléma. Szóval vizet neki. Ha a megfelelő talajkeverékbe lett ültetve, úgyis kifolyik a cserép alsó lyukain a felesleges mennyiség.
Üdvözlöm! A képen tarackbúza (Agropiron repens) látható. A kiírtása hosszadalmas, mert mélyről is feltör. Javaslom, hogy rendszeresen, (két hetente) totális gyomírtóval permetezze le. pl.: Glialka, Gliphogan, Medalon.
Üdvözlöm! A laza szerkezetű talaj mindenképpen hasznos, perlittel és tőzeggel (esetleg kókuszrosttal) dúsítva! Arra ügyeljen, hogy ne tömörödjön be a talaj, mindig legyen laza és ne legyen pangó víz, illetve a túlöntözésre kell oda figyelni. A leírtak alapján helyes járt el! Ez egy piros pont!
Kedves Gábor! Az első képen egy sárkányfa (Dracena), a másodikon egy kúszóka (Cissus) látható. Álatalánosságban elmondható, hogy 20-25 °C-on elvannak, közepes vízigénnyel, nem kell közvetlen napfény, de ha világos a hely, azt nem bánják. Hát igen, Anglia: Mary Poppins, rossz idő, még rosszabb zene, sült hal krumplival...
Üdvözlöm! A képen egy Dracéna (Dracaena fragrans "Massangeana") van. Nagyon ellenálló növény: elegendő ha szoba hőmérsékleten tartják, nyáron jó az árnyékos rész a kertben, kevés fény ellenérre is vastag és nagy leveleket növeszt. Nyáron 1-2 naponta öntözzék, télen viszont nagyon ritkán! Javaslom az általános tápoldat használatát a virágzást elősegítése érdekében.