1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Mocsári mályva kapható a Kolibri Kertészet üzletében: http://www.kolibrikerteszet.hu/ Megbízható cég, nyugodtan keresse fel őket, biztosan segítségére lesznek. A Batul almafa csemete esete már kicsit nehezebb kérdés. Érdeklőjön a következő weboldalakon: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Üdvözlöm! Ha jól látom ez egy hibiszkusz. Fagyérzékeny növény, félárnyékos helyet szeret, ami világos, de nem közvetlen napfényes, mert erre érzékeny, megsárgul és ledobja a virágait. A laza, jó vízgazdálkodású talajt szereti, hetente tápoldatozza. A hirtelen hőingadozást nehezen bírja.
Kedves Csilla! A fenyőfa helyére valamilyen tuját javasolnék, pl. a Thuja plicata Atrovirens vagy Zebrina fajtát. Ezek a fajták nem csak magasra nőnek, hanem széltében is erőteljesen növekednek, így a takarás és zajszűrés egyaránt megoldódik. Ha a talaj nem meszes, esetleg valamilyen terebélyesebb hamisciprusban is lehet gondolkodni (pl. Chamaecyparis lawsoniana Silvania).
Üdvözlöm! A válaszom: igen! Nagy (kb 1 m3-es) gödröt kell ásni, talajjavítással, bőségesen trágyával kell dúsítani, a feltalajt alulra, az altalajt felülre vissza tenni. Az ősz megfelelő időpont erre.
A tölcsérjázmin a félárnyékot és a szűrt napfényt kedveli (különben kiég), nyáron minden nap öntözze, de néha hagyja teljesen kiszáradni a talajt! Télen csak akkor kell öntözni, ha kókadnak a levelei. A telelés 8-15 °C-on kell megvalósítani. Nagyon intenzív növekedésű növény, az elvirágzás után csípje vissza a hajtásvégeket, így lehet kicsit szabályozni a növekedését. Ha visszametszi, akkor a következő évben több virágot fog hozni, kb.: 10-15 cm-re kell maximum visszanyírni. A gyökereinek nagyon fontos, hogy tudjanak fejlődni, nőni, ezért nagy cserépbe kell tavasszal átültetni és foszforos műtrágyával hetente öntözni. Kép hiányában nem tudni pontosan, hogy milyen tetvekről is lehet szó, ezért olvassa el két kapcsolódó cikkünket, remélhetőleg segítségére lesznek.