1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves Karola! Milyen növényét támadta meg hernyó, sajnos nem mindegy hogy milyen növény (ha em tudja a növényei nevét, akkor küldjön képet legyen szíves), mert nincs általános szer. Növény és kártevő függő.
Tisztelt gezi35! Valószínűleg egy száraz időszakot követő nagy csapadékmennyiség okozta gyümölcshús repedését. Ez csonthéjasoknál gyakran előfordul. Megelőzni úgy lehet, hogy állandó vízmennyiséget juttatunk a fák tövéhez. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Kedves raniko! Igazából semmit! Nem kell bántani, ez természetes folyamat! Ha úgy érzi, hogy túl nagy és a növényt elhúzza, vagy fel döntheti, akkor vágja le nyugodtan.
Véleményem szerint a birs még nem érett meg rendesen. illatuk az érés folyamán kifog fejlődni.
Kedves József! Még soha nem próbáltam így és nem is jellemző gyakorlat! Javaslom, hogy vegyen gazdaboltban sima vas-gálicot és feloldva öntözze meg vele a növényt! Ez egy olcsó és hatékony módszer!