1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Üdvözlöm! A nagyon alapos és oda adó tartás ellenére, szerintem napfény hiánya van! NAgyon fontos, hogy -a helyesen leírtak- szereti a világos, napos helyet, de nem a közvetlen napfényt! Javaslom, hogy rendszeresen tápoldatozzák is és ami nagyon fontos, hogy eléggé meleg igényes faj! Nem tartozik szerintem a könnyen tartható fajok listájába, még precíz (mint Önök) oda figyelés mellett is el pusztulhat!
Kedves Ildikó! A fa japán díszcseresznye (Prunus serrulata 'Kanzan'). Csodás látvány a tömegesen nyíló teltvirágú japán díszcseresznyefa.A virágzó díszfák talajban nem válogatnak, de meghálálják a tápanyagban gazdag, öntözött táptalajt.Ültessük őket napos vagy félárnyékos helyre, hogy szépen fejlődjenek.Várostűrők, jól viselik a szennyezettebb levegőt is.Nagyszerűen mutatnak szoliter növényként, de sorfaként és csoportba ültetve is dekoratívak. Virágzó díszfák ültetése Virágzó díszfák ültetési ideje: - konténeres/földlabdás virágzó díszfák ültetési ideje áprilistól novemberig tartVirágzó díszfák ültetési távolsága: - a virágzó díszfákat egymástól 3-5 m-re ültessük fajtától, növekedéstől függőenVirágzó díszfák ültetésének folyamata: Ássunk ki egy 80x80x80 cm ültetőgödröt, aljára tegyünk szerves trágyát (marhatrágya). Tegyük a gödörbe a növényt, miközben a kiásott porhanyós földből visszalapátolunk addig, amíg olyan magasságba kerül, ahogy a faiskolában volt. Használhatunk ültető tablettát is, mely lassú lebomlású műtrágyát tartalmaz. Tömörítés, betaposás. Öntözés, beiszapolás.Virágzó díszfák metszése első években koronaalakító metszés, későbbiekben ritkítás, fiatalításVirágzó díszfák gondozásaVirágzó díszfák igénye, gondozása: ültetés utáni első 2 évben gyakori öntözés első években alakító metszés évente tápanyag utánpótlás betegség esetén növényvédelem Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Üdvözlöm! A trágyát nagyon fontos ősszel kijuttatni, hogy tavaszra eléggé "legyengüljön". Az Ön által tervezett hármas nyugodtan kijuttatható egyben. TAvasszal javaslok vetés előtt egy totális gyomírtást, mert lesz bőven a fűben gyom.
Tisztelt Hacinto! Idén nyár végén és kora ősszel ismét megjelent az amerikai lepkekabóca sok dísznövényen. Elképzelhető, hogy ez okozza a fehér penész szerű foltokat. Ez ellen a leghatásosabb szerek az Actara 25 WG és a Mospilan 20SP. Ha küld képet a kártételről, akkor megpróbálok pontosítani. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
Kedves Olvasónk! Az alábbi videó mindenben segítségére lesz: Bromélia átültetése, sarjak szétválasztása http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71cgzCMHD9o