1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
KEdves Mária! Bizonyára valamilyen Euphorbia féle növény lesz, de mivel sok ilyen van, egy kép segítene.
Tisztelt Kérdező! A növényt 5-7 cm magasságig kell visszavágni ahhoz, hogy jövőre is sűrű hajtásokon hozzon virágokat. A növényt a szabadban kell teleltetni és a fagy ellen a cserepet kell körbe (fölül is) betakarni falevéllel, fenyőággal, fenyőkéreggel, esetleg fűrészporral. A növény vége a takarásból 2-3 cm-re kiállhat. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő, Az Euphorbia myrsinites minden része mérgező. Mérgezés tünetei: Hányinger, hányás, hasmenés, lenyelés esetén. Érintkezéssel: Bőrpír, duzzanat, hólyagok a bőrrel való érintkezést követően.
A metszés kora tavasszal vagy a teleltetés előtt ajánlott.Bővebben a leander gondozásáról, teleltetéséről >>
Ha a növény már nagyon terbáélyes, kettévághatja. A felső felét külön gyökereztetheti. Az alja pedig új hajtást hoz, 30 cm-es szárdarabbal már szaporítható. A levágott darabokat dugjuk félig homok félig komposzt keverékébe. Begyökerezés után szerves anyagban gazdag talajba, végleges helyükre kerülhetnek. Türelem kell e akönnyezőpálma szaporításához, sokszor 6-8 hetet kell várni, amíg gyökeresedni kezd.