1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Tisztelt Kertbarát! A Hibiscus rosa sinensis (kínai hibiszkusz) viszonylag könnyen tartható növény szépen és ismételten virágzik ha a neki megfelelő félárnyékos helyen van tartva. Azonban a huzatra nagyon érzékeny és a tűző napra. Ezért a szellőztetésre virágzáskor oda kell figyelni, mert könnyen lehullajtja a bimbóit, virágait. A bimbóit még akkor hajlamos ledobni ha nagyobb vízadaggal esetleg túlöntözzük. Ezekre az élettani hatásokra figyeljünk oda és akkor a növényünk szépen fog fejlődni, és virágozni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Javaslom, hogy erős réztartalú szerrel többször öntözze meg, illetve a gomba is kapjon bőven!
Kedves Alexandra! Ez egy paprikavirág (Salvia splendens). Nálunk egynyáriként termesztik, a fagyok beáltáig folyamatosan virágzik, majd elfagy és tavasszal újra kell ültetni. A pöttyöket lehet, hogy a víz minősége okozza, esetleg tápanyaghiány, mert nem néz ki túl daliásan a növényke.
Üdvözlöm! Ez egy selyemmályva (Abutilon theophrasti Medic.) A jó vízellátású talajokat szereti, leginkább a déli megyékben van jelen. Nem kívánatos gyomnövény a szántóföldi kultúrákban.
Üdvözlöm! Gyanús, hogy nem is virágzott, holott tele kéne lennie virággal. Szerintem nem betegség, kártevő, hanem tápanyaghiány és talán nem jó a föld sem neki. Egyébként nem jellemző, hogy megtámadná kártevő, vagy betegség. A biztonság kedvéért permetezzék le gomba, -és rovarölő szer kombinációval!