1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves Gitta! Azt javaslom, hogy tavasszal egy radikális metszést eszközöljön és alaposan trágyázza meg! Rendbe fog jönni! A vas tartalmú szereket is szeretik nagyon!
Kedves Ferenc! A kép alapján amerikai lepkekabóca kártétel látható. Ezek a vattaszerű képződmények, a hernyók báb-bólcsője. Az inváziójuk júliusban szokott kezdődni és a hidegek beálltáig tart. Tavasszal a lemosó permetezésnél tegyen valami olajos szert is a permet-turmixba, hogy az áttelelő petéket megfojtsa, persze nem mindet sikerül így sem. Nyáron felszívódó rovarölő szerekkel lehet védekezni.
Üdvözlöm! Ezek ecetfák (Rhus typhia). Nagyon szép növény, kicsi marad és nagyon dekoratív. Sajnos az ismert és nem kívánatos bálványfát (Ailanthus altissima) szokták ecetfának hívni!
Üdvözlöm! A képen egy törpefenyőt látok (Pinus mugo). A mohaszerű képződmény lehet zuzmó, ami az ágakon van, de ez nem betegség. Általában tiszta levegőjű t helyeken fejlődik. A betegség valószínüleg gomba lehet, de így elég nehéz megállapítani. Szerintem tápanyag hiány is lehet, mert a legyengült növényt könnyebben fertőzi meg a betegség. Javaslom, hogy: Dithane nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer és örökzöld műtrágyával pótolja az esetleges hiányokat! Ez nagyon fontos!
Kedves bozótvándor! Mivel jól tűri a napot is ezért nyugodtan telepítheti a kiszemelt helyre!