1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Üdvözlöm! Ez egy szakáll bromélia (Tillandsia). Egy ágra kell kötözni valóban és permetezni, mert így kell "öntözni". Meleget szereti, sok párát,kedveli a fényt. Tavasztól vízben feloldott tápoldattal kell permetezni és így lehet fedezni a tápanyag-igényét.
Kedves Tibor! Ez a tünetet lenticella foltosságnak hívják. Elsősorban a kalcium hiány váltja ki. Amikor kevés a csapadék, akkor ez gyakoribb jelenség, mert a fák nem tudnak elég kalciumot felvenni. A túl későn szedett, túlérett almák esetében gyakrabban előfordul. Javaslom, hogy jövőre valamilyen kalcium tartalmú szerrel pótolja és meg fog szűnni, de mindenképpen visszafog szorulni a jelenség,.
Gyógyászati felhasználásra legelterjedtebb az Aloe Barbadensis Miller faj.
Kedves Éva! A flamingóvirág a savanyú földet szeret kb5 PH-t. Az öntöző vízre is nagyon érzékeny, a csapvizet nem szereti. A képek alapján ez lehet a gond, illetve égésnek tűnik még a foltok alapján. Szerintem a két dolog együttes jelenségei.
Kedves Mária! Az első képen felül szerintem sárkány gyümölcs van, alatta biztosan khaki szilva. A második képen valamelyik pálma fürtös termése látható.