1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kedves kertészkedő! Sajnos a mellékelt kép olyan kicsi, hogy a látottak alapján érdemi választ nem tudunk adni. A leírásból pajzstetűre lehet következtetni. Próbáljon ez alapján utánanézni. Amennyiben feltevésünk beigazolódik, javasoljuk a növény ACTARA 25 WG-vel történő permetezését, 2-3 ismétléssel, valamint a növény megtisztítását a "gömböktől". Hogyan védjük kerti növényeinket a pajzstetvektől?
Én arra gondolok, hogy a növénynek nem jó helye van, át kellene tenni másik helyre. Sajnos az ilyen jellegű levélelszíneződést sok dolog okozhatja, biztosat nehéz mondani.Talán a páratartalom nem elég neki, a flamingóvirág meleg, párás esőerdőkben tenyészik. A banán termesztése Törpebanánok: Musa Cavendishii A banán gondozásának lépései
A gömbakácot a közönséges akác törzsére 2-2,2 m magasságban oltják. A nemes ettől a ponttól kiindulva fejlődik, a talajjal nem érintkezik, tehát a föld alatt kúszni sem tud.
Az elszárdt leveleket mese le tövestől. Felüdülnek a növények, ha lezuhanyozzuk őket, a rendszere öntözésen kívül. Kérdés, hogy mikor voltak átültetve, elfogyott-e a fölldjükből a tápanyag, mert akkor érdemes lenne tápoldatot is keverni öntözővizükbe. Mindkét növény kihelyezhető félárnyékos helyre a szabadba, csak figyelnünk kell földjüket, hogy ne száradjon ki. Ajánlom az alábbi olvasnivalókat: Hogyan frissítsük fel kókadozó szobanövényeinket? Hogyan kell szakszerűen tisztítani a szobanövények leveleit? Növényeink megfelelő tápanyag-utánpótlása! Betegek a növényeid? Bemutatjuk a helyes téli tartást!
A fotón katicabogár lárvái láthatóak, amik az idei évben nagyon felszaporodtak, mivel rengeteg táplálék - azaz levéltetü - került az útjukba, tehát nem kártevő, hanem hasznos rovar. A fűz sárgulását tápanyaghiány okozhatja. Kertek tápanyagutánpótlása, trágyázása Védekezzünk kétpettyes katicabogárral a levéltetvek ellen!