1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
A fácskát valószínű, hogy a lisztharmat gomba támadta meg, az alábbi cikkben olcashat a védekezésben használatos szerekről: Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen?
A szárazság és a túlöntözés jelei hasonlóak a növényeknél... Pozsgás növény lévén bírja a rövidebb száraz periódusokat is. Mielőtt megöntözné, várja meg, hogy talaja kiszáradjon. A napsütést szereti, de fontos, hogy a szobából ne rögtön tegyük ki a tűző napra, mert elégeti a leveleit. Bővebben: Nehezen virágoztatható újra a korallvirág Kertépítész a lakásban: mire csábítanak a szobanövények?
Ha jól látom, ez egy eperfa (Morus sp.) magonc... Eperfa
Ez egy angol muskátli, tartása eltér a nálunk hagyományosan nevelt muskátlitól. Nem bírja olyan jól a tűző napot, a szárazságot. Keressen neki egy félárnyékosabb helyet és rendszeresen locsolja. Meghálálja a tápoldatozást is. Sok sikert! A muskátli tartás leggyakoribb hibái Volt már muskátlija?
A virágzáseléréséhez a növényeket szeptember elejétől hűvös környezetbe kell helyeznünk 4-5 hétre. Ebben az időszakban a hőmérséklet ne emelkedjen tartósan 16 °C fölé. Ezért ilyenkor érdemes a növényeket a szabadba helyezni és a nappali hőmérsékletet párásítással, árnyékolással mérsékelni. BŐVEBBEN: Orchidea fajták: csónakorchidea