1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
A menta jól tűri a meleg, napos környezetet, természetesen egy balkonládában mindig figyelni kell a folyamatos vízutánpótlásról. A menta leveleit a menta levélbogár is hámozgathatja, vagy különböző bagolylepkék hernyói is. Én nem permeteznék ellenük, nagy bajt nem csinálnak- amíg nem fogyasztják el a levelek nagy részét. Ha meg van a tettes, távolítsuk el. Bővebben a mentááról: Hogyan neveljünk otthon mentát? Mentás másként: mentolos receptek teának, koktélnak És egy fincsi mentás saláta júniusra: Epres avokádósaláta 4 hozzávalóból
A fű száradásának megállapítása nem könnyű feladat. Először is körbe kell járni a témát ,hogy megkeressük a probléma okát. Ehhez tudnom kell az öntözés mennyiségét és napszakát. A tápanyag szórás idejét és mennyiségét., fajtáját ; ezen kívül információ az is ,hogy a talaj minősége konkrétan micsoda ( homoktalaj, fekete föld ,barna erdőtalaj , stb.). Üdvözlettel Molnár Gábor Éva kertészmérnök , a füvesasszony Mi okozhat sárga foltot a gyepen? Foltokban kipusztul a gyepem, pedig rendszeresen öntözöm... Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!
Kedves Kinga! A japán juhar sajnos tényleg a lehető legrosszabb választás ilyen helyre. Ha színes lombú cserjét szeretnének akkor a Cotinus coggygria 'Royal Purple' vagy a Physocarpus opulifolius 'Diabolo' közül javaslok választani. Ezek elég szép méretesre megnőnek, de nyírhatóak és nagyon jól megállják a helyüket kitett helyeken is. Díszfák közül a juharok jöhetnek szóba de ezek 8-10 méteresre is megnőhetnek idővel (pl. Acer platanoide 'Crimson King'). Üdvözlettel, A Stipa szakértője Színes levelű díszcserjékkel feldobhatjuk kertünket!
Jó napot! Egész évben tartható lakásban, párás és világos helyen, pl floráriumban. Fagymentes időben árnyékosabb helyre kihelyezhető, de mindig legyen nedves a talaja, csak esővízzel szabad öntözni. Savanyú tőzegbe szabad ültetni. 12 cm-es cserépből már nem érdemes nagyobba ültetni. Üdv Kiss Krisztián Hogyan termesszük a harmatfűféléket? Harmatfű (Drosera) – eltitkolt tények Harmatfű, a gyilkos növény segíthet a sebgyógyulásban
Jól tette, hogy átültette a növényeket, a legtöbb nem szeret vízben tocsogni - főleg a képen látható szárazságtűrő évelők - egy varjúháj (Sedum sieboldii) és egy kövirózsa (Sempervivum sp.) Sajnos a szívogatott, rágcsált leveleken segíteni nem lehet, valószínű, hogy azokat előbb-utóbb eldobálja a növény és kinövi. Tegye napos helyre a cserepet, remélhetőleg hamar erőre kapnak. http://www.edenkert.hu/diszkert/viragagyasok/sziklakerti-novenyek-sieberz/1984/