1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Beszerzés után érdemes mielőbb átültetni a vásárolt növényeket, mivel addigra nagy valószínűséggel kimerítik a földben rejlő tápanyagokat. A cserép mérete lehet egyel nagyobb - nem érdemes rögtön sokat változtatni a méreten. Virágföldből érdemes jobb minőségűt használni, (nem a régebbi teljesen fekete föld tipusút), hanem ami lazább, több tőzeget tartalmaz. Több föld, nagyobb cserép - ültetés lépésről-lépésre Tápoldatok 1x1 - Milyen tápoldatot válasszunk? Időszerű a szobanövények átültetése
Kedves Judit! A csatolt fotók alapján Zelnicemeggynek (Prunus padus) tűnik a növény. A kiirtásához Totális gyomirtót Gliaklát javaslok az Önök kertrészében. A növény leveles zöld hajtásain át tud felszívódni a szer és a gyökerekig lejutva megöli a növényt. Ha újra hajt meg kell várni az első leveleket és ismét lepermetezni. Lehetséges, hogy pár alkalommal meg kell ismételni de egyre kevésbé fog átbújni. Üdvözlettel, A Stipa szakértője
A vérszilvák (mirobalán) (Prunus cerasifera 'Hollywood) elsősorban díszítő funkciói miatt kedvelt igénytelen. a városi körülményeket is jól tűrő díszfák. Valóban méretes termései ehetőek lennének. Élettani okok állhatnak a virágok lepotyogása mögött, illetve az egyre általánosabbá váló probléma: a beporzó rovarok hiánya is előfordulhat. Hasonló kérdés-válasz: Ehető-e a vérszilva termése?
Kedves Noémi! Az alapvető hiba kiküszöbölése az, amikor az esti öntözést örökre száműzik kedvenc foglaltságukból. Ugyanis az esti öntözés melegágya a gombabetegségek megjelenésének. A másik fontos dolog amivel jó kondícióban tudjuk tartani a gyepet és a betegségnek ellenállóvá tesszük, ha rendszeresen tápanyagozzuk. Én a szerves tápanyagozás híve vagyok, a modern kor magával hozta a felvilágosulást, hogy a szerves alapú dolog minden életterületen a legjobb, mármint az élő környezetben. Én személyesen a DCM termékeket használom ÉS AJÁNLOM. Amennyiben bővebben szeretné megismerni ezt a fajta gyógyító tápanyagozást, kérem keressen meg egy fél órás szaktanács erejéig a kertfüvesítés.hu weboldalon. Molnár Gábor Éva, a füvesaszony Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Mi okozhat sárga foltot a gyepen?
A paradicsom kártevője nagy valószínűséggel a gyapottok bagolylepke hernyója lesz. Bővebben róla itt olvashat>> Ezzel védekezhet ellene>>