1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Próbáljon meg az alábbi oldalon szaknévsorunk tagjaitól árajánlatot kérni:
Ha semmilyen kórokozó vagy kártevő nem található a növényen, akkor nagy valószínűséggel valamilyen tápanyaghiányban szenved a növény. Magnézium hiánytünet előfordulhat olyan esetben is, ha a talaj savanyú és kötött állapotban van a magnézium. Fenyőkön az idős tűlevelek csúcsa, majd az egész levélke elszárad. Káliumhiány is hasonló tüneteket produkál-ez mészben szegény, kötött talajon gyakran előfordulhat. Az előbbin magnézium tartalmú műtrágyák segítenek az utóbbi mésztrágyázással orvosolható.
A kérdezett fajta nem tuja, hanem a virginiai boróka egy felfelétörő ágú fajtája. (Juniperus virginiana ´Spartan´) Kellemes mohazöld színű tűleveles hajtásai szorosan, mereven felfelé nőnek. Gyorsan terjed, mivel a szárazságot, meszes talajt jól tűri, nem fagyérzékeny. Egyenletes víz és tápanyag ellátottságú talajban, napsütötte kertrészben dinamikusan fejlődik. Ültethető nyírott és nyíratlan sövénynek, változatos lombozatú dísznövények társaságába. Metszéssel tömörebb oszlopos növénynek nevelhető.
A hangyák megjelenése valóban alátámasztja, hogy tetves lett a trombitafolyondár, a hangyák ugyanis a tetvek által kiválasztott mézharmatot szívesen nyalogatják. Levéltetvek elleni szerekkel kell permetezni, ha tömegesen elszaporodik a növényén. <p>Alábbi cikkeinkben a növényről és a tetvekről olvashat:
A képen látható virág: nagyvirágú pipavirág (Aristolochia elegans) Brazíliai kúszócserje. Dísze, az akár 15 cm-t is elérő virága. Futónövény, de nem túl gyors növekedésű, a tűző naptól és az erős széltől védett helyet igényel. Kisebb dézsában is nevelhető, de támasztékot igényel. Teleltetni 14-16°C-on, világos helyen szükséges, a talaját télen se hagyjuk teljesen kiszáradni. Gombabetegségekre érzékeny. Télikertben áprilistól novemberig is virágozhat.