1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Ez a hibrid begónia faj (Begonia x corallina) rendkívül gyors növekedésű, törzses fává is nevelhető. Világos, de tűző naptól védett helyen tartható, inkább télikertben mint szabadban. Teleltetni 16-18 °C-on, világos helyen az optimális. Savanyú talajt és lágy vizet igényel, kedvező körülmények között akár méteresnél is nagyobbra nöhet.
A selyemakác melegigényes növény, kiskorában hajlamos visszafagyni. Árnyékos, északi oldalon előfordulhat, hogy nem virágzik, de az is lehet, hogy még fiatal a fácska, s várni kell pár évet.
Nem igazán szerencsés a magas klórtartalmú fürdővizet a konyhakertben szétlocsolni, mert a klórra érzékenyebb növényeken klorotikus tünetek jelentkezhetnek.
Talajlakó kártevők közé tartozik a cserebogár pajor, drótkérgek, lőtücsök stb. A lótücsök befogásáról az alábbi cikkünkben olvashat. <p>Ha már káros mértékű a kártevők elszaporodása, akkor a talaj felszínére kell kiszórni BASUDIN 5G granulátumot, majd 20-30 cm mélyen kell a talajba dolgozni.
Igen, ha túl nagyra nő, lombkoronája kordában tartható, de őszi metszés helyett inkább a tavaszit ajánlom.