1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
A különböző tuja fajok és fajták eltérő növekedésű erélyűek, gömb vagy oszlopos növekedésűek. Ahhoz, hogy a növény optimálisan növekedjék szerintem legalább 1 métert érdemes kihagyni a faltól.
A kúszó kecskerágó igen változékony növény, fiatal korában a talajon fut és hajlamos a legyökeresedésre, majd fákra kapaszkodik. Félárnyékos vagy árnyékos helyen gyeppótlásra is alkalmas. Metszeni idén már nem kell, majd tavasszal lehetséges, de csak óvatosan.
Ha a képen látható kárképhez hasonlót tapasztal Ön is a szivarfán, akkor az nagy valószínűséggel a vértetű(Eriosoma lanigerum) lehet. általában almán és egyéb almatermésűeken fordul elő. <p>Életmódja: A lárvák és a kifejlett nőstények telelnek át a fa gyökerein és gyökérnyaki részén, ezért kora tavasszal mindenképp gyümölcsfaolajjal kell permetezni, még rügypattanás előtt.
Ha jól látom, elég sötét helyen van a kaktusz (vagy este van?). Minden esetre, ha nincs elég világos helyen, akkor hajlamos a megnyúlásra a kaktusz, főleg ha az igényeltnél több locsolást kap.
A szobanövények legnagyobb gondja a központi fűtéses bérházakban, az alacsony páratartalom, és a téli aránylag magas hőmérséklet, s még rosszabb, ha ez fényszegénységgel is párosul. Ahhoz, hogy ezeket kibírja, valóban strapabíró szobanövényeket kell választani. <p>A kapcsolódó cikkekhez olyan növényeket válogattam, amellyekkel nyugodtan lehet próbálkozni.