1666. Főzzünk puliszkát! - Puliszka és puliszkapuding
Olyan puliszkareceptet ajánlunk, ami nem ragad az edény fenekére és nem lesz csomós, nem kell órák hosszat kevergetni. Csak garantáltan nagyon finom lesz!
Olyan puliszkareceptet ajánlunk, ami nem ragad az edény fenekére és nem lesz csomós, nem kell órák hosszat kevergetni. Csak garantáltan nagyon finom lesz!
A sörgyártás szinte egyidős az emberiséggel. Már a Kék-Nílus völgyében is készíthettek sört, ezt bizonyítja a szudáni ásatások során fellelt közel 7000 éves edény, melyben sör maradványait mutatták ki. Pontosan nem tudjuk, hogy mikor készítettek először sört a világon, de az bizonyos, hogy már az ókori egyiptomiak is foglalkoztak sörfőzéssel a Kr. e. V. évezredben. Ideje visszatérnünk az ősi hagyományokhoz! Főzzünk sört!
A sok finomság mellet jól jön egy kis sós nassolnivaló a locsolóknak, vagy nekünk, ha kirándulással szeretnénk eltölteni a hosszú hétvégénket. Arról nem is beszélve, hogy kiváló sör és borkorcsolya.
Linné a Protea nemzetséget Proteuszról, az alakját változtatni tudó tengeristenről nevezte el. A nemzetség 115 különböző fajt számlál, köztük örökzöld bokrokat, fákat. A virágok gyakran nagyok, mutatósak, kúp alakúak.
A különböző Delphinium fajok keresztezéséből származó fajtákat foglaljuk össze szarkaláb (Delphinium cultorum) néven. A legszebb, legmutatósabb évelők közé tartozik. Vágott virágként, csokorba kötve is tökéletes.
Habár az átültetés ideje növényenként változik, a szobanövények zömét ilyenkor már át lehet ültetni. Arra kell csak vigyázni, hogy átültetés után ne tápoldatozzuk a növényt legalább egy hónapig, ellenkező esetben a tápoldat könnyen kiégetheti a növény gyökereit. Fontos még a közvetett napfény is (a tűző nap nem a legjobb a számukra). Kapcsolódó cikk: Hogyan frissítsük fel kókadozó szobanövényeinket?
A növények többsége nem szereti a nedves talajt, főleg a pangó vizet, viszont van néhány, amely jobban viseli a vizet. Két cikket ajánlok önnek, remélhetőleg kap majd ötleteket az ültetéshez: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/vizet-kedvelo-cserjek-fak-lonc-magyal/4366/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/vegyes-kerti-zoldseg/vizes-talaj-gyumolcsfak-ultetese/6530/
Üdvözlöm! A: A komposztot nyugodtan ki lehet szórni, a lárvákat ki kell dobni viszont. Azt javaslom, hogy talajfertőtlenítővel (kertész boltokban be lehet szerezni) a biztonság kedvéért azért szórja be, mert az biztosan nem hagy benne semmilyen állati kártevőt. Szórhatja a talajra is néhány cm vastagságban, de a legjobb, ha beforgatja a talajba. Virágfölddel is keverheti, 1/3-ad rész komposztot használjon erre a célra. B: Igen, van néhány szép növény erre a célra: Heuchera Palace Purple - Bíborlevelű tűzeső Hosta Golden Tiara - Árnyékliliom zöld-aranysárga levél Aquilegia-hibridek- Harangláb hibridek Hemerocallis-Sásliliom Lamium galeobdolon-Árva csalán C: Aránylag a Thuják jól tűrik a metszést, vissza lehet vágni nyugodtan. D: A mohásodás ellen a "Damisol" vasat ajánlom. Ez nekem bevált és olcsó. Egy öntözőkannába 10 liter vízhez adjon 1 dl Damisol vasat és az éríntett területre juttassa ki.
A leander átültetési/kiültetési ideje március közepe után kezdődik. Igazából ez is időjárás függő, mivel a fagyot nem viseli el. Amint az idő elkezd melegedni, át lehet ültetni. Beszúrtam néhány kapcsolódó linket, amelyet érdemes elolvasni, ha még nem tette volna: A csodaszép, de mérgező leander! Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?
Kedves Mona! A kérdés lehet egyszerűbb lenne, ha azt kérdeznénk, hogy melyeket nem. A tavasz gyakorlatilag a szobanövények átültetésének az ideje. Ezért tehát sorra lehet venni a növényeket, és át lehet őket ültetni. Egy jó tanács csak, ne mechanikusan ültesse át a növényeket, vagyis csak azokat a növényeket ültesse át, amelyeknek szüksége van erre. Fölösleges minden szobanövényt átültetni. Mikor ajánlott az átültetés? Ha a növény már kinőtte a cserepet, akkor ajánlott egy nagyobb méretű virágcserépba átültetni, de ne legyen túl nagy se, mert az nem tesz jót a növénynek Ha már legalább 2 éve nem volt átültetve (ha nagyon idős a növény, akkor érdemesebb csak a földréteg felső részét kicserélni) Ha szobanövényünk nem fejlődött rendesen az elmúlt időszakban, vagy látszólag ok nélkül hervad, sárgulnak a levelei Ha lehet választani kerámia vagy műanyag cserép között, akkor ne az utóbbit válassza. További jó kertészkedést kívánok!