1666. Főzzünk puliszkát! - Puliszka és puliszkapuding
Olyan puliszkareceptet ajánlunk, ami nem ragad az edény fenekére és nem lesz csomós, nem kell órák hosszat kevergetni. Csak garantáltan nagyon finom lesz!
Olyan puliszkareceptet ajánlunk, ami nem ragad az edény fenekére és nem lesz csomós, nem kell órák hosszat kevergetni. Csak garantáltan nagyon finom lesz!
A sörgyártás szinte egyidős az emberiséggel. Már a Kék-Nílus völgyében is készíthettek sört, ezt bizonyítja a szudáni ásatások során fellelt közel 7000 éves edény, melyben sör maradványait mutatták ki. Pontosan nem tudjuk, hogy mikor készítettek először sört a világon, de az bizonyos, hogy már az ókori egyiptomiak is foglalkoztak sörfőzéssel a Kr. e. V. évezredben. Ideje visszatérnünk az ősi hagyományokhoz! Főzzünk sört!
A sok finomság mellet jól jön egy kis sós nassolnivaló a locsolóknak, vagy nekünk, ha kirándulással szeretnénk eltölteni a hosszú hétvégénket. Arról nem is beszélve, hogy kiváló sör és borkorcsolya.
Linné a Protea nemzetséget Proteuszról, az alakját változtatni tudó tengeristenről nevezte el. A nemzetség 115 különböző fajt számlál, köztük örökzöld bokrokat, fákat. A virágok gyakran nagyok, mutatósak, kúp alakúak.
A különböző Delphinium fajok keresztezéséből származó fajtákat foglaljuk össze szarkaláb (Delphinium cultorum) néven. A legszebb, legmutatósabb évelők közé tartozik. Vágott virágként, csokorba kötve is tökéletes.
A kankalinok (Primula sp.) hazánkban is több fajjal előforduló dísznövények, kora tavasszal nyílnak, majd a nyári meleg elől visszahúzódnak. A kereskedelemben kapható nemesített fajtákat elnyílásuk után ki lehet ültetni a kertbe, de amíg be nem gyökeresednek, ne hagyjuk kiszáradni a földjüket. Így van rá esély. hogy jövő tavasszal is kihajtsanak és virágba boruljanak. Még több ápolási tanácsot olvashat alábbi cikkünkben: Kankalinok
A növénye a Gloxinia vagy csuporka, bővebben olvashat róla alábbi cikkeinkben: GLOXINIA MINDENT A CSUPORKÁRÓL
Az említett szer egy folyékony levéltrágya, ha nem találja a csomagoláson, akkor 0 nap. A Prev-B2 narancsolaj alapú, bórtartalmú lombtrágya. 2,1 % bórt tartalmaz. A bór elősegíti a terméskötődést, javítja a növény erőnlétét, ellenálló képességét, fokozza a virágképzést és a termésnövekedést. A készítményben a bór vivőanyaga hidegen préselt narancsolaj, mely kiváló nedvesítő, tapadásfokozó hatású anyag. A Prev-B2 minden kultúrában alkalmazható, de különösen ajánlott paradicsom, paprika, uborka, dinnyefélék, saláta, szamóca, szőlő, csonthéjasok és almatermésűek esetében. Felhasználási javaslat: Hagyományos módon kijuttatva, lombtrágyaként 0,2-0,3 %-os koncentrációban alkalmazható (200-300 ml/100 liter víz). A palánták kiültetése után 2-3 héttel, vagy álló kultúrában 3-5 leveles kortól célszerű elkezdeni az alkalmazását. 3 kezelés javasolt egyhetes intervallumokban, de ha indokolt, a kezelések tovább folytathatók. A legjobb eredmény érdekében a levelek színén és fonákján egyaránt tökéletes permetlé fedettséget kell biztosítani. A megfelelő dózis túllépése tilos. Próbapermetezést minden esetben javasolt végezni, különösen ha a növényen olaj, vagy réz-szulfát maradékok lehetnek. A kezeléseket minden esetben az esti órákban célszerű végezni.
A lemosó permetezést elég egyszer elvégezni. Ezt követően kell a megfelelő időpontban és 10-14 naponként egyféle gombaölőszerrel permetezni. (Nem volt esetleg régi permetszer?) A beteg leveleket le kell szedni, mert azok már nem egészségesek, így nem lehet meglátni a betegség terjedését, illetve megszűnését. Egyszerű megoldással valamilyen úton meg kell semmisíteni a levett, beteg leveleket (pl zacskóban kidobni). A termés érdekében érdemes a stresszhatást kivédeni lombtrágya felhasználással (pl Biofit).
Több okra lehet következtetni. A talaj összetétele a legfontosabb. A talajban lévő kártevők a gyökérzetet károsíthatták, ebben az esetben segíteni kell a gyökérképződést, valamilyen gyökereztető tápoldattal (pl Flowers). Az erősen fertőzött leveleket érdemes lenne leszedni. Figyeljen továbbra is a növényre,hogy a szárazság, öntözés hiánya ne okozhasson további gondokat.