1666. Főzzünk puliszkát! - Puliszka és puliszkapuding
Olyan puliszkareceptet ajánlunk, ami nem ragad az edény fenekére és nem lesz csomós, nem kell órák hosszat kevergetni. Csak garantáltan nagyon finom lesz!
Olyan puliszkareceptet ajánlunk, ami nem ragad az edény fenekére és nem lesz csomós, nem kell órák hosszat kevergetni. Csak garantáltan nagyon finom lesz!
A sörgyártás szinte egyidős az emberiséggel. Már a Kék-Nílus völgyében is készíthettek sört, ezt bizonyítja a szudáni ásatások során fellelt közel 7000 éves edény, melyben sör maradványait mutatták ki. Pontosan nem tudjuk, hogy mikor készítettek először sört a világon, de az bizonyos, hogy már az ókori egyiptomiak is foglalkoztak sörfőzéssel a Kr. e. V. évezredben. Ideje visszatérnünk az ősi hagyományokhoz! Főzzünk sört!
A sok finomság mellet jól jön egy kis sós nassolnivaló a locsolóknak, vagy nekünk, ha kirándulással szeretnénk eltölteni a hosszú hétvégénket. Arról nem is beszélve, hogy kiváló sör és borkorcsolya.
Linné a Protea nemzetséget Proteuszról, az alakját változtatni tudó tengeristenről nevezte el. A nemzetség 115 különböző fajt számlál, köztük örökzöld bokrokat, fákat. A virágok gyakran nagyok, mutatósak, kúp alakúak.
A különböző Delphinium fajok keresztezéséből származó fajtákat foglaljuk össze szarkaláb (Delphinium cultorum) néven. A legszebb, legmutatósabb évelők közé tartozik. Vágott virágként, csokorba kötve is tökéletes.
Érdemes megpróbálkozni a légbújtással, amelynek lépéseiről itt olvashat: Légbujtás lépésről-lépésre Így a leválasztani kívánt felső rész biztosnágosan gyökereztethető, majd miután leválasztották a felső részt, le kell vágni a felkopaszodott felső szakaszt és remélhetőleg alulról újra kihajt majd az anyanövény. Sugárarália
Kedves Ádám! Télen napos, de hűvös, 18-20 fokos helyet igényel. Kedveli a párás levegőt, időnként érdemes permetezni a leveleit vízpárával. Én arra tippelek, hogy a nem megfelelő hőmérséklet, és a kevés pára okozza a tüneteket. Kényes növény, nem könnyű tartani. Nyáron melegebb, 23-25 fokos, párás, félárnyékos helyet kíván. Öntözni esővízzel a legjobb, kevés víz télen, nyáron lehet emelni a vízadagokon. Remélhetőleg helyre jön a virága. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Nyugodtan vágja vissza a hajtásokat 15 cm-es magasságban. Vigyázzon, mert a sebzési felületen tejndev fog előbuggyanni, ez bőrirritáló hatású. A levágást követően ültesse át nagyobb cserépbe, a gyökerekről kicsit a földet lerázva. Ezt követően szépen elindul a hajtásnövekedés, és őszre, szépen megújított bokor fejlődik. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs kertész Mikulásvirág, a kedvenc karácsonyi szobanövény A mikulásvirág is un. rövidnappalos növény
Kedves Zsigmond! Sajnos van rá esély, hogy a járdában némi kárt tesz idővel, bár a 15 cm vastagság elég masszív, így akár meg is úszhatja, sajnos erre nincs biztos forgatókönyv. A kerítés alapja elég mélyen van elméletben, így annak nem kellene sérülnie. Császárfa, oxyfa, smaragdfa: gyors növekedésű csodafák lesznek a megmentőink?
Zsigó Györgyöt, a Magyar Növényorvosi Kamara elnökének felhívását idézzük: A virágfertőző monília (Monilinia laxa) a bibén, de a sziromleveleken keresztül is be tud hatolni a növénybe, és a vesszőkben terjedve ágszáradást okozhat. Tavasszal tehát a virágokat kell megóvni a gomba támadásától. Elsőként a virágzó kajszira figyeljünk. Ugyanígy fertőzi a meggyet is, sőt már a megpattant rügyön keresztül is bejuthat a bimbóba. Ezért a „profik” az ültetvényekben, a folyamatosan nyíló meggynél már fehér bimbós állapotban védekeznek felszívódó gombaölőkkel, majd a virágzás hosszától és az időjárástól függően ismételnek pl. teljes virágzáskor, 80%-os sziromhullásban majd terméskötődés után. A nagy ültetvények 3-4 kezeléssel számolnak évről-évre. Hűvös, párás tavaszon a kajszinál is indokolt lehet a két permetezés Permetszerek 2020-ban monilia ellen: Ezek a III. kategóriás, felszívódó gombaölők engedélyezettek az idén cseresznyében, meggyben, kajsziban és őszibarackban monília ellen: Chorus 50 WG, Topas 100 EC, Teldor 500 SC, Switch 62,5 WG (inkább később, a gyümölcsmoníliára ajánlják.), Signum WG, stb. Csak őszibarackban engedélyezett a Prolectus. A II. kategóriásokat is kigyűjtöttem: Luna Privilege, Folicur Solo, Orius 20 EW, Systhane 20 EW, Topsin-M 70 WDG, stb. Sok ismerős név köszön vissza, néhány éve még III. kategóriások voltak. Jó lenne ezekkel is váltogatni a megszokott szereinket. A „zöldkönyvesek” hozzá tudnak jutni ezekhez a gombaölőkhöz. Jó minőségben, apró cseppképzéssel történjen a kezelés. Teljesen be kell fednünk a virágokat! Permetszereink tapadását, esőállóságát a cseppek szétterülését növelhetjük a tapadásfokozók hozzáadásával. Több biostimuláló készítménynél leírták a moníliák elleni mellékhatást. A növény ellenálló képességét növelik és ezzel segítenek minket a küzdelemben. Az „egyszerű anyagok” közül őszibarackban és cseresznyében a csalán kivonatát ajánlják a moníliás virágfertőzés ellen. Melyek a monília tünetei? Hogyan védekezzünk ellene? Támad a virágfertőző monília Itt a segítség, hogyan keverjünk be permetlevet