166. Viaszrepkény (Senecio macroglossus variegatus)
Első látásra összetéveszthető a közönséges borostyánnal. Közelebbről szemügyre véve azonban kitűnik, hogy a Senecio levelei húsosabbak, simábbak, a levelek csúcsa hegyesebb.
Első látásra összetéveszthető a közönséges borostyánnal. Közelebbről szemügyre véve azonban kitűnik, hogy a Senecio levelei húsosabbak, simábbak, a levelek csúcsa hegyesebb.
A sugáralária (Schefflera aboricola) Ausztráliából származik, ahol 20-30 méteresre növő fa. A szubtrópusi kertekben "polipfának" nevezett növény feltűnő, polipkarok módjára szétálló hosszú, keskeny virágzatáról kapta a nevét.
A pawpaw az annonafélék családjába tartozó 3,5-6 m magasra növő fa. Az őshonos amerikai fajok közül a legnagyobb ehető gyümölccsel rendelkezik.
Télen anyagcserénk lelassul, ezért egy tavaszi 2-3 hetes méregtelenítő kúra segíthet a szervezetnek megszabadulni a salakanyagoktól.
Napi folyadékfogyasztásunk kúrán kívül is 1,5-2 liter kéne hogy legyen (sajnos kevesen tartják ezt be), ezt most emeljük fel napi 2,5-3 literre, és álljon főként szénsavmentes ásványvízből, zöldséglevekből és tisztító gyógyteából.
Kedves Anita! A növény neve: szerencsehere (Oxalis deepei). Ez a növény nyáron virágzik, és azután leszáradnak a levelei. Abba kell hagyni az öntözést, és tavasszal át kell ültetni, majd öntözni. Nem muszáj kiültetni, lehet a lakásban is tartani, de napsütésre szüksége van, mérsékelten öntözze.
Kedves Blászlóné! Általában penész szokta megtámadni, ez ellen valami gombaölő szerrel (pl.: Champion) permetezze le! Elképzelhető még a tápanyagigény, illetve ne száradjon ki nagyon a föld, aminek lazának, tőzegesnek kell lennie! Soha ne álljon vízben, de legyen nedves! Kép nélkül elég nehéz kitalálni, hogy mi lehet a baja! Kapcsolódó cikk: Hogyan neveljünk egészséges afrikai ibolyát?
Kedves Jenny! A klívia virágoztatásával kapcsolatosan az alábbi cikkeket ajánlom elolvasni. A gyökérzet megjelenése arra enged következtetni, hogy a másfél év alatt még egyszer sem volt átültetve, ami viszont nagyon ajánlott, főleg így, hogy nincs elegendő földje a növénynek. A virágzási időszak után próbálja meg átültetni a klíviát egy, a jelenleginél nagyobb cserépbe. Viszont, ami a legfontosabb: a téli pihenő nélkül a klívia nem tud virágozni. Részletesebb információkat a következő cikkekben olvashat: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Kedves Vida Ágnes! A szarvasagyancspáfrány (Platycerium bifurcatum) egyik különlegessége, hogy a levelek folyamatosan "cserélődnek", ami azt jelenti, hogy az elpusztuló levelekből nagyon jó minőségű humusz képződik, amivel ellátja a növényt tápanyaggal, mivel ezek fán élnek és nincs föld, amiből kinyerheti. A jelenség természetes, amit Ön tapasztal, az normális élet ciklusa a növénynek! Ha viszont a levelek kezdenek hullani, akkor túl meleg, vagy túl száraz a levegő. PERMETEZNI SOSEM SZABAD! Soha ne permetezze, mert a levelek elbarnulnak! Se tápoldattal, sem vízzel! Kapcsolódó cikk: A páfrányunk életciklusai
A gyökérrel teli cserép téli viszonylatban nem lenne probléma, a nagyobb gond a penészedés, ugyanis ez azt jelenti, hogy a közege nedvesitve van. A cimbik ilyenkor szárazontartást és alacsony (12-17 °C)hőmérsékletet igényelnek. (Valószínű, hogy emiatt maradt el a virágzás is!) A jelenlegi helyzetben, amit tudok tanácsolni: gombaölőszerrel lekezelni! Azonnal beszüntetni a nedvesen tartást. Megszáritani a növényt a jelenlegi helyén, és továbbra is szárazon tartva hűvösebb helyen teleltetni tovább a tavaszi vegetáció megindulásáig, és csak akkor átültetni. Most semmiképpen!! A miltóniának megfelel a bolti keverék, de az átültetésével várni kell az új hajtás megindulásáig.Ő viszont nem szereti a száritást! Sok sikert!