1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Az elszíneződött paprikákat permetezze le Wuxal szuper kombinált műtrágya 0,3-0,4 % - os oldatával, a mikroelem hiányt megszünteti. Hasonlóan permetezze le a padlizsánt is, és öntözze bőségesen. Ne feledje talaját lazítani(kapálni), a levegőtlen talajban leáll a növények növekedése.
A fenyő hűvös, párás levegőt, nedves talajt kíván, olyan helyen tartsa, ahol ezek a jellemzőek. Ha cserépben él, akkor legyen nagy földlabdája, hogy a gyökérzetnek legyen helye. Nyáron napnak kitett, forró helyen nem tud megélni, ezért nyári hónapokra félárnyékba, és földre, ne betonra helyezze a cserepét. Remélem nem lakásban tartja, hanem szabadban. A kártevőről küldjön olyan képet, amiről fel lehet ismerni, leírása erre nem ad elegendő információt.
Szia! Szerintem valami tápanyaghiány állhat a háttérben, vagy a talaj pH-ja nem megfelelő, tehát az tolódott el kedvezőtlen irányba. Mivel hamarosan visszahúzódik, talán ki kellene ásni és jól feldúsítani a talaját! Üdv:Krisztián
Sajnos nehéz válaszolni erre a kérdésre, úgy tudom, hogy ez a növény a savas kémhatású talajokat kedveli, talán a földje nem megfelelő a számára, ezért jelentkeznek a tünetek. Legyengül és baktériumok, gombák támadhatják!