1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Kedves József! Véleményem szerint könnyen elképzelhető, hogy a diófa gyökere nyomta meg a falat, ill. az épület alapját... javítás után feltételezhető, hogy nem ismétlődik meg az eset, de nem garantálható. Ha még friss a repedés várjon egy kicsit, hogy nagyobb lesz-e, vagy tovább reped-e... ha igen, akkor még dolgozik alatta a gyökér... ha már egy jó ideje nem reped tovább, akkor érdemes kijavítani az épület hibáját.
Az akácfát is ugyanúgy kell kezelni átültetéskor,mint a gyümölcsfákat. Átültetéskor, a földből kivett fa gyökérzete megsérül, kisebb, rövidebb lesz, mint korábban. A begyökeresedés elősegítése érdekében ajánlott az átültetendő növény lombját visszametszeni: kisebb lomb fenntartásához a csökkent funkciójú gyökérzet is elegendő.
A részben kifejlődött szedertermések egyenetlenül értek be, a még piros színű részeit valamilyen szívó szájszervű kártevő szívogatta korábban, valószínű poloska. Az összeaszalódott termésen(2.kép) egyértelműen látszik a Botrítis cinerea gomba szürke "penész"bevonata. A szeder tő jó erőben van, feltételezhetően rendszeresen öntözik, hiszen az idei nyárban öntözés nélkül a szeder nem is tudta kinevelni terméseit. A szeder termései körül a ráboruló hajtásokat érdemes elhúzni vagy levágni, hogy a gyümölcsök körül járjon a levegő. Az öntözést ne este végezzék, hanem reggel, és a szeder lombját ne érje víz, mert a gomba csak vizes körülmények között tud súlyos kárt okozni.
Az ültetés legjobb időpontja a tavasz, amikor az idő már felmelegedett! A kiültetett gyökeres vesszőket vagy sarjakat arasznyi magasságban kell visszametszeni. A fügebokrot ősszel mindenképp takarni kell, mert különben hajtásai elfagynak és ha a tövéből tavasszal új hajtások fejlődnek is, azok termést nem hoznak. Csak akkor kezdjük meg, amikor a lomb teljesen lehullott. Fokozatosan takarjunk: először csak ágakkal, szalmával vegyük körül az összekötözött vesszőket, azután, amikor a hideg fokozódik, hajtsuk le a vesszőkötegeket és takarjuk be földdel.
Kedves Sára! Sajnos a képeket nem tudom megfelelő minőségben kinagyítani, de valamiféle gombásodásra gyanakszom. Javaslom, hogy egy nagyobb kertészetbe vásároljon gyep gombásodása ellen permetezőszert és - ha teheti - vigye magával a fotókat is!