1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Zantedeschia albomaculata: Gumóval rendelkezik. Hegyes, lándzsa-alakú levelén körkörösen fehér foltok találhatóak. A virágzata valamivel kisebb, fehér, a tövénél zöld szinezéssel.
Legyezőpálma - Livistona rotundifolia Leveleit mintha kimondottan legyezőnek alkotta volna a természet. Ráadásul méretével is elkápráztat, mert már az egy méter magas növényeken is 60-70 centiméteres levelekkel találkozhatunk. A téli fényszegény időszakban tartsuk hűvösebb helyen és csak ritkán öntözzük és ne tápoldatozzuk. Bárhol beszerezhető.
Jó lenne látni róla egy képet, mert a muskátlit sok minden megtámadhatja, többek között a rozsdagomba is (muskátlirozsda), ilyenkor feketés barnás foltok tarkítják a növényt. De a foltosság jelentkezhet még akár a szárazságtól is. Amennyiben gombás fertőződésről van szó, akkor a permetezés ajánlott. A megbetegedett leveleket ajánlott minél hamarabb eltávolítani, nehogy a fertőzés tovább terjedjen, akár más virágokat is megtámadhat.
A nem monopodiális növények(pl.a bulbásak is)általában az uj hajtásokból virágoznak, vagy rögtön kifejlődésük után vagy az őszi pihenő alatt,után. Ez általában fajfüggő. A régi bulbák nem virágoztathatók ujra! Ha nem virágzik,az általában a tartási hibák eredménye! Üdv
A növény tudományos neve: Portulacaria afra ”variegata” Szegfűvirágúak rendjébe tartozó pozsgás növény, hazája Dél-Afrika. Az alapfaj (Portulacaria afra) az afrikai elefántcserje tarka levelű változata. Húsos szára és levele a víz tárolására szolgál. Növekedése lassú, ezért kiválóan alkalmas bonsai nevelésre. A fagyokat nem tűrő növényt egész évben lehet a lakásban tartani, világos helyen, pl.: ablakpárkányon, vagy tavasztól őszig kint a szabadban, a tűző napot is bírja. Tartási hőmérséklet 10-24 ° C. Viszont télen is magas a fényigénye! Alacsony vízigényű, de nagy hőségben lehet rendszeresen locsolni. Talajára nem kényes. Általános keverék 3 rész homok, perlit, vagy akadama bonsai föld, 2 rész általános virágföld, 1 rész apró szemű mészkő, vagy azt helyettesítő anyag. Öntözése a föld átnedvesítésével történik, amelyet aztán hagyunk kiszáradni. Tápanyag utánpótlásra évente kétszer (április, július) van szükség. Erre a célra használhatunk vízben oldott, vagy darabos trágyákat, magam a szerves trágyát preferálom. Szaporítása legegyszerűbben leveles dugvánnyal történhet, a tavasztól-őszig tartó időszakban. Túlöntözése szár-rothadást okozhat, ilyenkor nemcsak a levelek, de vastagabb ágrészek is leeshetnek a növényről! Páratartalom igénye a vízigényhez igazodóan alacsony!