1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Kedves H.Adél! A képen egy futó filodendron (Philodendron scandens) látható. A magas páratartalmat igényli, szereti ha permetezik lágyvízzel. Kicsi a fényigénye, hőigénye közepes (25 C). Hazája: Dél-Amerika
Kedves Horváth Margit! A növények nagyon jól fejlődnek, sóderos, homokos talajon! A tápanyag-utánpótlásról kell gondoskodni, mert a jó vízelvezetésű talaj mellett kell még tápanyag is. Az a baj, hogy az Osteospermum -félék között, van fagyérzékeny, van örökzöld és van télálló is! A lagtöbb faj azonban fagyérzékeny. Javaslom, hogy most szedje ki cserépbe és úgy teleltesse át tavaszig, majd az állandó helyére ültesse el. A teleltetését egyébként takarással lehet megoldani, de a fagykárnak ki van téve így is.
Kedves hömpölygő! Az a baj, hogy a napos rész "fakította" ki! Félárnyékos helyre kell ültetni. Saját tapasztalatom is volt japán juharral. Félárnyék és kissé napos helyre ültesse át! Nem kell takarni, fagytürő növény!
A kála nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de télen a 10 fok az ideális számára. A téli meleg fűtött szobában a növény elszárad, ezért ilyenkor állítsuk a cserepét egy kavicsos tálcára, és permetezzük a levelét. Ne ijedjünk meg, ha a nyár végén a levelek elszáradnak, ez természetes folyamat ilyenkor pihen a növény. Tavasszal, a májusi fagyok után kell kiültetni a virágoskertbe és ősszel a fagyok előtt bevinni. A sarjakat le kell vágni, csak a főtörzset meghagyni. Szereti a napfényt, hetente 2 x kell öntözni.
Kedves mazda6! A képen egy gyompálma látható (Chamaedorea elegans). Eredeti hazája Mexikó. A hegyi, nedves klímát szereti, ezért ne hagyja kiszáradni. Aránylag igénytelen növény, de a vízre és a közvetlen napfényre érzékeny. A félárnyékos, világos helyeket szereti. Nagyon lassan nő, ezért átültetni csak akkor kell, ha kinőtte a cserepet. A takácsatkák szeretik, de ezt a megfelelő szerrel (pl.: Flumite 200) ki lehet őket írtani.