1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Kedves B. K! Szeretnék kérni Öntől vagy egy közeli fényképet, vagy egy kicsit részletesebb leírást a problémáról, mert így nagyon kevés az információ a diagnózishoz. A rövid leírás alapján lehet, hogy ártalmatlan zuzmóról van szó... Milyen formájúak a foltok? Kiemelkednek-e az ágakról, tarajosan, ahogyan a zuzmó? Észrevett-e valamilyen egyéb kondícionális problémát a fán, ami miatt aggodalomra ad okot ez az elváltozás? stb. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Vica! A flamingóvirág elég igényes növény. Mivel egy trópusi növény, ezért magas páratartalmat és egyenletes, télen minimum 16 °C-t kíván. A barna foltok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz edényt, tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát. Kapcsolódó cikkek: Milyen gondozást igényel a kristályos flamingóvirág? Hogyan neveljünk csodaszép flamingóvirágot?
Kedves Anikó! Elég ritkán lehet ezzel a növénnyel találkozni, ezért gyakran a virágüzlet tulajdonosok sem tudnak hasznos információkat adni erről a növényről. Pontosan nem tudom milyen információkat talált a növényről, de néhány hasznos tanáccsal igyekszem orvosolni a problémát. Ezt a fajt pozsgás növényként kell kezelni. A levél sárgulásának több oka is lehet. Az egyik, hogy az utazások alatt a nagy hőmérséklet különbségek miatt megfázott. (Ha így van, és csak a leveleit érte a károsodás, hamarosan rendbe fog jönni). A másik lehetséges probléma a tápoldatozás. Kaktuszoknak, pozsgásoknak való tápoldattal kell öntözni a növekedési időszakban. Annyira pici ez a kép amit küldött, nem sok minden látható rajta! Öntözni ritkán kell, ha földje már száraz, az alátétedényben nem szabad vizet hagyni (ha átfolyik az ültetőközegén a tálba, maximum 15 percet álljon alatta, hogy a szükséges mennyiséget vissza tudja szívni a föld). Fontos a jó megvilágítás, de a közvetlen napfény ártalmas - különösen nyáron a perzselő fény - a növény számára. A legjobb, ha világos helyre teszi, kiszárítja a földjét. A huzatra is oda kell figyelni. Ha ablak közelében van, akkor nem szabad rányitni. Még egy lehetséges hiba, ha a növény hűvösebb környezetben téli pihenőjét töltötte, közben elszállították, nem tudott normálisan felkészülni, a tápoldatozás is növekedésre készteti.... ezek együttesen, akár még külön-külön is okozhatnak levélhullást. Tehát az öntözésre nagyon oda kell figyelni, ill. tápoldatozni sem szabad egész évben. Mindig tekintettel kell lenni a növény fejlődési ciklusaira. Kártevői, elsősorban az atkák, nagyon érzékeny minden kártevőre. Öntözéshez nagyon jó a lágy víz, ha szobahőmérsékletű. Télen, főleg meleg, nagyon száraz levegőn ajánlatos időnként (nem naponta!) megspriccelni. Erre nyáron a nagy melegben is néha sor kerülhet. Jót fog neki tenni, de estére száradjon meg a növény. Semmi képpen nem szabad úgy kezelni, mint a párás helyről való növényeket! Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Niki! Lehetséges, hogy idén télen több nedvesség érhette a kamrában a hagymát. A Manco jó ötlet volt az üszög ellen. Célszerű még a beteg részt kivágni, vagy leszedni a leveleket. Ha még nem hatol túl mélyre a fertőzés, magához térhet a hagyma. Üdv: Növényorvos
Kedves Karcsi! Vissza lehet vágni a cseresznyét még most is olyan magasságban, ahogyan Önnek a leginkább tetszik (figyelve arra, hogy a törzsön látszódnak-e hajtások, rügyek), de általában az új hajtásokat ajánlatos visszametszeni. A magasságot úgy érdemes megválasztani, hogy a felső 3-4 szem indul majd meg, onnan nőnek az ágak. A csemete az ültetés óta már megerősödött, ezért érdemes valamilyen fasebkezelővel bekenni a vágott sebet. A kertészkedéshez sok erőt és örömet kívánok!