1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Kedves Érdeklődő! Úgy látom, egy tompalevelű törpebors boldog tulajdonosa. Világos, meleg helyet igényel, de védje a tűző naptól. Virágtálakban, vitrinben tarthatja talajtakaróként. Dugványozással szaporítható április-augusztusban, a dugványokat homok-tőzeg keverékbe ültesse. Egységföldben tartsa, kevésbé öntözze. (Robosztus szobanövény, védekezzen a takácsatkák ellen).
Tisztelt D. Szilvia! Ültetéskor mindenképp szükséges a fát megmetszeni, ne várjanak vele őszig. Kezdetektől a katlan korona kialakítására kell törekedni (a sudár hajtást el kell távolítani), ahhoz, hogy a fa megfelelően teremjen. 3-4 oldalsó vezérágat érdemes meghagyni, amelyekből a későbbiekben a katlan korona formát ki tudjuk nevelni. A meghagyott oldalsó vezérágakat 3-4 rügyre kellene visszametszeni. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök Aleon-Kert Kft. www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő!Nem tudom, hogy a kép kedvéért van-e ott a pálnma, ahol fotózta, vagy mindig ott van, mert úgy látom ott nagyon kevés fényt kap. Nem írja, hogyan tartja ezért csak általánosságban tudok válaszolni. Ha sárgult leveleket találunk a pálmán, az túl száraz, meleg levegőt jelez. Ekkor helyezzük hűvösebb helyre a növényt és párásítsunk. Ha azt tapasztaljuk, hogy nem fejlődik a cikászunk, lehet, hogy sötét helyen tartjuk. Ilyenkor keressünk neki világosabb helyet. Ha hullik a levele, az nagy valószínűséggel túlöntözést jelez. Egy darabig ne öntözzük, hagyjuk kicsit száradni. A növény télen pihen, tavasszal kezd új hajtásokat hozni. Miközben új levelei nőnek, a régieket elhullajtja, ezzel növeszti vastag, fás törzsét. Nyáron mérsékelt öntözést igényel, de arra ügyeljünk, hogy földje ne száradjon ki teljesen. Tartsuk világos helyen, de a tűző naptól, huzattól óvjuk. Nyáron kitehetjük a szabadba. A téli időszakban ugyancsak annyi vizet kapjon, hogy a földje ne száradjon ki. Ilyenkor a 12-15 fok ideális számára. Szereti a párás, meleg környezetet, ezért télen ajánlott párásítani körülötte a levegőt. Tavasztól őszig kéthetente egyszer öntözzük meg tápoldatos vízzel, de egy éves koráig kerüljük a tápoldatot. Használhatunk speciális pálma tápoldatot. 3-4 évente laza, tőzeges talajba ültessük át. Ötlet a cikász pálma teleltetésére Hogyan neveljük a cikászt (Cycas circinalis)? A cikász sok éves már, és eddig semmi probléma nem volt vele. A levelek szélén látható száradást mi okozza?
Üdvözlöm! Mindenképpen inkább a geo textíliát javaslom a magas ágyás "kibéleléséhez". Ez átereszti a levegőt és a vizet, szemben a fóliával. A fólia a napon töredezni is fog, szerintem 3-4 éven belül cserélni is kell. De ha nem megoldható, akkor az alján készítsen vízelvezető lyukakat.
Kedves Zsuzsa! A képen egy vérvirág (Scadoxus multiflorus) látható. Dél-Afrikából származik ez a különlegesen szép növény. Fontos, hogy a földnek állandóan nyírkosnak kell lennie, egészen addig, amíg el nem virágzik, de álljon pangó vízben! A virágzás után ritkábban kell öntözni, elég akkor ha kiszárad a föld. Nagyon tápanyag igényes, ezért a virágzás alatt rendszeresen tápoldatozza. A szétültetés lehetséges, de csak 3 évente és tavasszal a virágzás előtt. A sarj hagymákat óvatosan le kell választani és elültetni. A kis hagymáknak 3 évre van szüksége legalább, hogy virágozzanak. A tűző napot nem szereti, óvni kell a közvetlen naptól! A fagyok után lehet kitenni a kertbe, mert eléggé fagyérzékeny! Télen legalább 12 C-kell a növénynek a teleltetés alatt.