1881. Szürkemarhából gyártat szalámit a nemzeti park?
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
Tudta, hogy a piros, ízletes és lédús földieper milyen jótékony hatással van a szervezetedre? Meleg napokon remek szomjoltó, fogyasztása a jóllakottság érzését kelti, ezáltal kiváló partner a fogyókúrában, vértisztító hatása pedig segít a salakanyagok és a felesleges zsír távozásában. Nem csak belsőleg, de a bőrbe bedörzsölve is kiváló bőrápoló? Lássuk, mi mindenért jó még, ha epret fogyasztunk!
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
Egyes ételreceptek a meghámozott és a mag nélküli paradicsom használatát írják elő. De hogyan is járjunk el? Kövesd az alábbi egyszerű lépéseket, amelyek nagy segítségedre lesznek, ha legközelebb paradicsomos ételt készítesz.
Zöldségeink fejlődéséhez, virágzásához elengedhetetlen tényező az öntözés, főleg a forró nyári napokon. Rendkívül fontos megtanulni mikor, hol és mennyit öntözzük veteményeskertünket?
Sajnos a túlöntözésnek is lehetnek ezek a tünetei, hasonlóan a kiszáradáshoz. Próbálja meg átültetni a növényt laza szerkezetű, tőzeggel kevert virágföldbe, de ha a gyökerek sérültek, akkor nem biztathatom sok sikerrel. Ajánlom alábbi cikkeinket: Melyek a túllocsolás jelei? Hogyan neveljünk egészséges fokföldi ibolyát?
Elsősorban azt döntse el milyen célból akarja a meggyfát megtartani. Azért mert szép és öreg vagy bőtermő vagy mert odaillik a kert ezen részébe. Minden fának a növényvédelmét el kell végezni ahhoz, hogy a fa szép legyen, és megfelelő gyümölcsöt teremjen. Általában az első a tavaszi lemosópermetezés, a metszés, az elszáradt ágak kivágása. a törzsét fakéreg kaparóval kell letisztítani a mohásodás megszüntetése érdekében. A különféle fertőzések, betegségek, rovar kártevők ellen fontos a megfelelő permetezés, sajnos ezt a fák védelmében nem lehet elkerülni (léteznek már biopermetszerek is). örömet a kertészkedésben! Üdvözlettel: Diosgazda Érdemes eslolvasni az alábbi kérdés-választ is: Meggy és szilvafánk törzsén és ágain sárga és hamuszürke foltok vannak. Milyen betegség ez? A gyümölcsfák törzsét télen védeni kell
Ügyesen megszabadult a hangyáktól! Ha eddig nem jelentkeztek az orchidea levelein a permetezést okozta forrázásnyomok, akkor már a későbbiekben sem fog! Ajánlom figyelmébe alábbi cikkeinket: Orchidea tőosztása 4 lépésben Hogyan kell öntözni az orchideát? Az orchideanevelés titkai
Kedves Bozótvándor! Tudna képet küldeni a növényről és a levelekről, és külön a levelek fonákáról? Ültetés évében a kiemelt öntözés nem okozhat gondot, hiszen a megfelelően kialakított, fellazított ültetőgödör elvezeti a felesleges vizet. köszönettel édenkertész
Kedves Bogi! Félárnyékos helyre inkább lomblevelű örökzöldeket érdemes ültetni, mert a tűlevelűek, tuja félék napfény igényesek. Ezek közül a Babérmeggy (Prunus laurocerasus) és a Korallberkenye (Photinia fraseri) fejlődik a leggyorsabban és megnőnek 2-3 m magasra is. Jól nyírhatóak, utóbbit védett fekvésbe érdemes ültetni (ne kerüljön szélcsatornába, kitett helyre). Ültetési távolságuk 80-100 cm. Üdvözlettel, Stipa kertészet tanácsadója