186. Izgi kérdések, érdekes válaszok
Akik kertészkednek, azok soha ki nem fogynak a kérdésekből. Cikkünkből minden kertszerető ember hasznos és érdekes információkhoz, ötlekhez juthat.
Akik kertészkednek, azok soha ki nem fogynak a kérdésekből. Cikkünkből minden kertszerető ember hasznos és érdekes információkhoz, ötlekhez juthat.
Az aszalás a legősibb tartósítási mód, amivel rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, sőt fűszer-és gyógynövényt tudunk eltenni télire. Így rengeteg forintot takaríthatunk meg. Mutatjuk, hogyan vágjunk bele házilag!
Érdekes ötlettel állt elő egy szentendrei-szigeti biogazdálkodó: parcellákat ad bérbe lelkes amatőr kertészeknek. Így minden bérlő megtermelheti a saját bioélelmiszerét.
Kísérletet tehetünk kertünkben a boltban kapható növényvédőszerek kiváltására. Az alábbi cikkből megtudhatjuk néhány varázsfőzet receptjét.
Talajtakarók és szélfogók, telekhatárolók és örökzöldek. Szoliterek vagy edényesek, zöldek, sárgák, feketék, csíkosak, sőt pettyesek. Ezek a bambuszok. A kertünk ékei lehetnek.
A probléma nem az alacsonyabb hőmérsékletben keresendő, ez teljesen optimális a Ficus téli szállásának. A fikusz levélhullása miatt a fényhiány okolható, ilyenkor akár lombjának nagy részét elpotyogtathatja. Megoldás rá, hogy tavasszal vissza kell metszeni a kopasz ágakat a következő szemig, ezzel serkentjük az új levelek képződését.
a kroton vagy csodacserje viszonylag igényes növény, ha nem tudjuk igényeit teljesíteni elhulljtja leveleit, a növény legyengül, könnyen megtámadják a kártevők. Száraz környezetben a takácsatka elszaporodásával kell számolni, valószínű, hogy az támadta meg az ön növényét is. Párásítson gyakran a növény körül, zuhanyozza le ismét, ha továbbra sem javul, atkaölő szerrel kell lepermetezni.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A plumbágonak a visszametszés nem fog gondot okozni, ezáltal csak bokrossabb és virágzása is intenzívebb lesz. Viszont az 5-8 fok körüli hőmérsékleten és szinte teljesen szárazon tud csak igazából telelni, tehát ha lehetséges keressen inkább egy fagymentes, sötét helyet számára és a maradék bő 2 hónapot oda ´száműzni´. Majd április végétől ki lehet tenni a szabadba s rendszeresen tápoldatozni.<p> A murvafürtnek is hasznos a visszametszés és a hűvös teleltetőhely is. Január-februárban visszavágott, még nem fásodott hajtásairól a murvafürt szaporítható. Magas hőmérsékletet (30-35 fokot) és magas páratartalmat kell biztosítani a dugványnak, ez egy üveglappal lefedett szaporítóládában érhető el.
Igen, átültetéskor a mag már szinte teljesen a föld alá kerülhet, de ne ültesse sokkal mélyebbre! Sok sikert!