16. Mire jó a levendula? Ennyi mindenre lehet hatásos
A levendula az egyik legsokoldalúbban, legváltozatosabban használt finom illatú gyógy-, fűszer- és dísznövény. Ennyi mindenre jó!
A levendula az egyik legsokoldalúbban, legváltozatosabban használt finom illatú gyógy-, fűszer- és dísznövény. Ennyi mindenre jó!
A gyümölcsaszalalás a legősibb tartósítási eljárás, amelyhez nem kell semmilyen segédanyag, tartósítószer, csomagolóanyag.
A legenda szerint a fügét a törökök hozták magukkal Magyarországra és először a Gellért-hegy déli lejtőjén telepítették el őket a kivágott szőlők helyére. Készítsünk belőle fügelekvárt!
A hazánkban termeszthető gyümölcsfajok közül kevés tett meg olyan gyors és nagy utat egy évszázad alatt az erdőtől a házikerten át az üzemi ültetvényekig, mint az áfonya.
Növények tápanyagfelvétele és ez alapján a fejlődése mindig, a talajban, a legkisebb mennyiségben előforduló tápanyaghoz igazodik..
A rovarok leírása alapján nem lehet meghatározni azokat. De a következő szabadforgalmú rovarölő szerek mindegyike hatásos ellenük, ezek közül válasszon a növények lepermetezéséhez: Karate, Decis, Sherpa, Talstar, Actara, Careo. Javaslom, hogy tavasszal a rovarok megjelenésének kezdetén permetezze le a védendő növényeket, ne hagyja felszaporodni.
Tartható dézsában, cserépben, de az így tartott növényeket fiatal korukban 2 évente érdemes nagyobb cserépbe ültetni. 6-7 éves kor után elegendő 3-4 évente átültetni a növényt. Ültetőföldje: enyhén agyagos kerti földet keverjünk össze homokkal 70-30% arányban. Az átültetést mindig március környékén végezzük el. Márciusban, a rügyfakadás, új hajtások megjelenése után, elvégezhetünk enyhe alakító metszést a növényen a bokrosodás érdekében. Ha már növekedésnek indult a növény, ne metssze meg! Vízigénye: Nyáron, nagy melegben nagy vízigényű, ezért javasolt a mindennapos, de legalább két-naponta történő öntözés, különösen a dézsában tartott növények esetén. Mindig este, vagy reggel öntözzünk. Télen kevesebb vizet igényel, elegendő a kéthetente történő öntözés, attól függően mennyire száraz a föld a növény körül. Hogyan gondozzam a magnóliámat?
A szerb lucfenyő szereti a nedvesebb és savanyúbb kémhatású talajokat, szárazságtűrő, teljesen télálló fajta. Takarja be a tövét télre mulcsréteggel.
a Az égvilágon semmi baja! Mint írtam, a lombhullatás a nobile csoportba tartozó növényeknél természetes dolog. A nagyon pici már teljesen kopasz kis növényke a pihenés után sarjat fog hozni és nő tovább.
A lényeg, hogy télen ne maradjon kint, mert elfagyhat. Május végén, mielőtt kikerülne a kertbe vagy az erkélyre, fokozatosan szoktassuk a közvetlen napsütéshez, különben a nap leégeti a téli fényhez szokott leveleket. Az ősz beálltával világos verandán, 5-15 fok közötti hőmérsékleten neveljük. a teleltetés alatt pihen, ezért ritkán öntözzük.