16. Mire jó a levendula? Ennyi mindenre lehet hatásos
A levendula az egyik legsokoldalúbban, legváltozatosabban használt finom illatú gyógy-, fűszer- és dísznövény. Ennyi mindenre jó!
A levendula az egyik legsokoldalúbban, legváltozatosabban használt finom illatú gyógy-, fűszer- és dísznövény. Ennyi mindenre jó!
A gyümölcsaszalalás a legősibb tartósítási eljárás, amelyhez nem kell semmilyen segédanyag, tartósítószer, csomagolóanyag.
A legenda szerint a fügét a törökök hozták magukkal Magyarországra és először a Gellért-hegy déli lejtőjén telepítették el őket a kivágott szőlők helyére. Készítsünk belőle fügelekvárt!
A hazánkban termeszthető gyümölcsfajok közül kevés tett meg olyan gyors és nagy utat egy évszázad alatt az erdőtől a házikerten át az üzemi ültetvényekig, mint az áfonya.
Növények tápanyagfelvétele és ez alapján a fejlődése mindig, a talajban, a legkisebb mennyiségben előforduló tápanyaghoz igazodik..
Mivel közel az ősz valóban nem érdemes már az idén permetezni, tavasszal kell figyelni, hogy lombfakadáskor megjelennek-e a tetvek, akkor érdemes védekezni ellenük.
A hangyákat valószínű, hogy a fán lévő mézharmat csalogatja, ezért a mézharmatot termelő tetvek ellen kell védekezni, ha ők eltűnnek a hangyák is otthagyják a fát.
A bio termesztéssel és kertészkedéssel kapcsolatos könyvekben valószínű több ilyen információ található, mint a hagyományos termesztési módokkal foglalkozó könyvekben. Sajnos konkrét könyvet, amely erről szól magam sem ismerek.
Sajnos a mi éghajlatunk, nem igazán optimális a gyep számára, rengeteg öntözés és műtrágyázás, na és kéthetenkénti nyírás szükséges ahhoz, hogy valóban szép legyen. Próbáljon lassú lebomlású műtrágyát laklalmazni, erre feljesztették ki egyes Osmocote műtrágyákat.
Az angol muskátli a hagyományos muskátlival szemben a szélvédett, hűvös, párás környezetet, napos de inkább félárnyékos helyen, enyhén savanyú talaj kedveli. Nagyobb szélviharoktól védeni kell, mert könnyen összetörnek a virágok. A tűző nap valószínű az oka, hogy muskátlija levelei és virágai lehullottak.