2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A pálmaliliom szaporításának feltétele a meleg szoba és a magas páratartalom. Kb. 30 cm-es darabokat vágjon le. Távolítsa el az alsó leveleket, majd hagyja beszáradni a sebet. A dugvány csak ezután ültethető homok-föld keverékbe. A kellően magas páratartalmat úgy biztosíthatjuk, hogy egy vékony fóliával védőburkot alakítunk ki a dugvány fölé.
Az angyaltrombitát (Brugmansia sp.) a fagyok elmúltával lehet kitenni teraszunkra, kertünkbe. Érdemes mielőbb a telelőhelyről kihoznnk, s ha mégis fagyos éjszakát mons a zelőrejelzés, akkor vigyük fagyvédett helyre. Nagyméretű edénybe - lehetőleg ne könnyű cserépedénybe ültetve - vagy a szabadban keressünk neki egy szélvédett, napos helyet. Gyakori öntözést és tápoldatozást rendeteg virággal fogja meghálálni. Forró nyári napokon akár napi kétszeri öntözést is szívesen fogad. Ősszel erőteljesen vágjuk vissza, majd hűvös helyen (5-10 °C-on) teleltessük. Szaporítani nyáron lehet, virágkezdeményt nem tartalmazó hajtásdugványról. Vízbe vagy homokba mártva gyökereztessük, majd ültessük laza szerkezetű talajba. Kisgyermekes kertben vigyázzunk, mert a növény minden része mérgező! Virágözönnel kápráztat el minket az angyaltrombita Citrusfélék, leander, murvafürt: dézsás növények felkészítése a szezonra Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
A murvaqfürt (Bougainvillea) az erőteljes növekedéshez bőséges napfényt, friss levegőt, rendszeres tápoldatozást kíván. Remélem tavasszal megmetszett növénye azóta rendes növekedésnek indult. <p>Mivel a murvafürt érzékeny a hidegre csak a tavaszi fagyok elmúltával lehet teraszunkra vagy kertünkbe kivinni, majd az ősz beálltával erősen visszametszve 8-10 °C-os, világos helyiségbe vinni teleltetni. A virágzást az átmeneti kiszáradás és az alacsony hőmérséklet indukálja. <p>További információkat talál a murvafürtről alábbi cikkünkben:
Ha a növényeink a barnás foltokon kívül nem talál semmilyen kórokozóra utaló nyomot (apró fekete foltok, rovarok stb.) akkor növényeinek élettani eredetű problémája lehet. Leggyakrabban előforduló probléma az öntözéssel okozott alul- vagy túllocsolás. Erről szól az alábbi cikk is:
Az a leghelyesebb megoldás, ha a citromfácskát edényben neveljük fel és azt télen szobában, nyáron pedig a szabadban tartjuk. A citromfa érzékeny a szélre: ezért kívánatos a fát félárnyékban, védett helyen elhelyezni. A huzatos hely lehet az oka a virágok vagy a termés eldobásának.