2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Ha Vanda lennék szeretnék ott! A leírt körülmények megfelelők,némi fény azért nem ártana(fényigényes növényről lévén szó).A léckosár a megfelelő és ha mód van rá legalább naponta egyszer egy vödör vízbe beáztatás jót tenne neki. Szereti a légmozgást ami leszárítja áztatás után! Üdv
Válaszul a kérdésükre mellékeltünk két cikket, amelyek segíthetnek ötleteket gyűjteni, hogy az év második felében milyen növényeket lehet, és érdemes, kertekbe ültetni.
A citromfű minden részét felhasználják a gyógyászatban, ezért azt mondanán, hogy nem lenne mérgező hatással az emberi szervezetre. Habár vannak a növénynek esetleges mellékhatásai, mégis a citromfű inkább gyógyhatásairól ismert. A növény virága ellenben nem ugyanolyan összetevőket tartalmaz, mint annak levelei. A legfinomabb íz érdekében a szörp készítésekor (csakúgy mint a teakészítés esetében), ajánlott csak a leveleit felhasználni. Még több citromfű felhasználási tipp:
Jó lenne látni, hogy pontosan hogyan néz ki a betegség, de a leírtak alapján takácsatkák okozta fertőzésre gondolok. A takácsatkák a levelek fonákján helyezkednek el, és onnan szárítják ki a növényeket. A nyáluk mérgező a növényekre, ezért is pusztulnak el olyan gyorsan. A károsított levelek hamar megsárgulnak, megbarnulnak, végül pedig lehullanak. Nagy melegben a kórokozók száma exponenciálisan megnő. Kezelje vízipálmáját atkaölő szerekkel. (Actara 25 WG, Flumite 200, esetleg kipróbálhatja a kálium szappanpermetezést.) Amennyire csak lehet a permetlé csak a levelek fonákját érje. Az alábbi cikkekben még többet megtudhat ezekről a kórokozókról.
Jó lenne több mindent tudni az ültetendő fa környezetéről, de ha abból indulunk ki, hogy egy olyan helyről van szó, ahol egy fűzfa megél, akkor így már van kiindulási alapunk. A következő fajták aránylag mind gyorsan megnőnek és mutatósak is (haszonfák kizárva): Ezüst juharfa Fehérakác (az akác illatáról nem kell beszélni) Japánakác v. kínai pagodafa (halvány lila színű virágzat) Magyar, fehér, vörös kőris (attól függően, hogy milyen magas fát szeretnénk) Spanyol fenyő (Abies pinsapo) (kifejezetten szereti a meszes talajt) Az interneten, vagy ha tehetik, akkor élőben, érdemes lenne megnézni, hogy melyik fa pontosan hogyan néz ki. Így könnyebben eldönthetik, hogy melyik fával helyettesítenék legszívesebben az elpusztult fűzfájukat!