2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Réka! Igen a tavasz ideális lehet a sarjnövények leválasztására, ha már elég fejlettek hozzá. Ha még nem elég nagyok, várjon inkább egy évet, addigra biztosan elérik a megfelelő fejlettséget. Kezdetben célszerű általános virágföld és homok 4:2 arányú keverékét használni, így a még gyenge gyökerek képesek lesznek megerősödni. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt Kapcsolódó cikkek: Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát?
Tisztelt Érdeklődő! A Katalin cseresznye biztosabban terem pollenadóval, ilyen például a Germesdorfi és a Van fajtájú cseresznye. A továbbiakat kérem nézze meg honlapunkon: www.diosgazda.hu ahol a Fajtaismertetőben megtalálja többek között a Katalin fajtát is.
Kedves Jenny! Az Amarillisz leveleit most vissza lehet vágni, a fagyok elmúltával kiültethető jó tápanyag tartalmú kertbe. Majd újra hajt, és a leveleket kell gondozni, rendszeresen öntözni, és hetente legalább egyszer magas kálium és foszfor tartalmú műtrágyával beöntözni, de lehet lomtrágyával is öntözni, a muskátli virágtáp is jó. A Cliviát is napos helyen most már lehet öntözni, az előbb írt lombtrágyával hetente kezelni, és nyár közepére jó, napos helyen meghozza a virágszárat. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen egy tavaszi kankalin (Primula elatior) látható.
Kedves Mariann! Válaszul felsorolnék néhány oldalunkon előzőleg megjelent cikket, illetve szakértői választ, ami remélhetőleg segít majd a problémája megoldásában. Ha úgy gondolja, hogy ezek után sem kapott választ a kérdésére, akkor néhány képpel csatolva írjon ismét nekünk. A cikkek és szakértői válaszok tehát: Cikkek: Yucca: az univerzális szobadísz Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? Milyen betegségek támadják a yuccát? Szakértői válaszok: Yukkám levelei kókadoznak Yukkám levelei barnulnak! Yukka alsó leveleinek a száradása