211. SZENTLŐRINCI KERTÉSZBÖRZE 2005
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A körte az emberiség régóta kedvelt gyümölcse, több, mint 3000 éves múltja van, évente kb. 15-18 kg-ot majszolunk belőle. A körtefa gondozása egyszerű, de fontos a kártevők és kórokozók elleni védekezés, hogy élvezhessük a finom és egészséges gyümölcsöket.
A kaktuszok rendkívül változatos méretűek, alakúak. Egyes kaktuszok különleges formájukkal, míg más fajok pompás virágukkal hódítanak szerte a világban. Nézzük a gyönyörű kaktuszvirágokat!
Az Édenkert szavazóinak kedvenc bogara a szarvasbogár, Európa legnagyobb bogara lett. A következő cikkben e bogár életét mutatjuk be.
A hortenzia latin eredetű név és a Hortensius római nemzetségnévből származik. Jelentése: "kerti virág". Ma már kék színben is pompázik. Ahogyan a kék rózsa, fekete tulipán vagy a lila szegfű... A kertészek egy kis trükkel képesek a virágok színét is megváltoztatni! De hogyan?
Bár a képen a bútor jobban látszik, mint a növény szára, de azért, talán jól sejtem, hogy ez a növény egy buzogányvirág (Dieffenbachia sp.) féle. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele.
A birs önmeddő gyümölcsfaj, ezért legalább 2-3 fajtát kell egymás közelébe telepíteni ahhoz, hogy teremjen. Korai-Középidejű- és kései virágzású fajták ismeretesek, ültetéskor úgy kell összeválogatni a fajtákat, hogy virágzási idejük nagyban átfedjék egymást. Ha egy kertben csak egy - de ternő - birsalmát lát, akkor az azt jelzi, hogy a közelben biztos van másik birsfaj is.
Ha jól sejtem a kertből liszteske nevű kártevőt költöztett a szobájába. Az alábbi cikkből kiderül, hogy hogyan néz ki ez a kis ´ragadozó´, s hogy hogyan lehet védekezni ellene. Mivel a sárga színt szereti, meg lehet próbálkozni sárga, ragadós színcsapda elhelyezésével a virág közelébe.
Az idő előtti levélhullás általában a túlöntözés jele, míg a bogyók gyors elsorvadása túl száraz levegőre utal. A korallbogyó a magas páratartalmat és a 20 fok alatti hőmérsékletet kedveli, télen édemes még hűvösebbre 10-15 fok körül hőmérsékletű szobába helyezni és ritkábban öntözni. A túlöntözésnek és a kevés locsolásnak is lehetnek hasonló tünetei, azt kéne kideríteni, hogy evvel a korallbogyóval melyik eset áll fenn. Ehhez hozzásagít alábbi cikkünk is.
A banán rendkívül tápanyag- víz, és páraigényes növény. Rendszeres locsolást, párologtatást és átültetést kíván ahhoz, hogy mgefelelően növekedhessen. Igaz, hogy tavasz a szobanövények átültetésének időszaka, de ha a banán rossz állapotban van, érdemes már most átültetni, nehogy tovább gyengüljön.