211. SZENTLŐRINCI KERTÉSZBÖRZE 2005
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A körte az emberiség régóta kedvelt gyümölcse, több, mint 3000 éves múltja van, évente kb. 15-18 kg-ot majszolunk belőle. A körtefa gondozása egyszerű, de fontos a kártevők és kórokozók elleni védekezés, hogy élvezhessük a finom és egészséges gyümölcsöket.
A kaktuszok rendkívül változatos méretűek, alakúak. Egyes kaktuszok különleges formájukkal, míg más fajok pompás virágukkal hódítanak szerte a világban. Nézzük a gyönyörű kaktuszvirágokat!
Az Édenkert szavazóinak kedvenc bogara a szarvasbogár, Európa legnagyobb bogara lett. A következő cikkben e bogár életét mutatjuk be.
A hortenzia latin eredetű név és a Hortensius római nemzetségnévből származik. Jelentése: "kerti virág". Ma már kék színben is pompázik. Ahogyan a kék rózsa, fekete tulipán vagy a lila szegfű... A kertészek egy kis trükkel képesek a virágok színét is megváltoztatni! De hogyan?
Tisztelt Hölgyem, Vissza kell fogni az öntözését ha a levelek elszáradnak levágni őket. Legalább 12 hétig pihentetni kell utána elültetni. A hagymának szüksége van a regenerációra.
Füge: fás dugvánnyal jól szaporodik, 3 - 4 év múlva terem. Magvetés: a datolya kétlaki növény, magról vetve nálunk termést nem hoz. A mogyoró egylaki. 4 - 5 év múlva terem. A gyümölcstermő növények magjainak a vetésekor azt kel figyelembe venni, hogy az adót faj egy vagy kétlaki -e, illetve öntermékenyítésre hajlamos -e.
Tisztelt Kérdező! Az Araucaria arucana erősen meszes talajban vashiányos lesz. A fiatal hajtások vége besárgul, majd bebarnul. Vasoldatozás segíthet. A másik tünetet elképzelhető, hogy gombabetegség okozza. Meg lehet próbálni a növényt réztartalmú gombaölőszerrel lepermetezni. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Tisztelt Buzás Csaba! A cserjés vérszilva sajnos nem tűri az árnyékot, ezért piros levelei bezöldülnek. Jó árnyéktűrő például a piros levelű japánjuhar (Acer palmatum 'Ornatum'); a flamingó juhar (Acer negundo 'Flamingo'), ez zöldes rózsaszínű levelű; a fehér-tarka boglárkacserje (Kerria japonica 'Picta') és a sárga-tarka levelű som (Cornus alba 'Argenteomarginata'). Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Az alany vagy egy másik magonc Káki (Diospyros kaki), vagy egy közeli rokon növény a Diospyros lotus, aminek kisebbek a gyümölcsei, viszont a gyökérzete és növekedési erélye sokkal jobb! A datolyaszilva melegigényes növény, érzékeny a téli fagyokra. A túl nagy hőingadozást nem bírja és ezt száradással jelzi (a héj barnul, feketedik). Megoldás lehet, ha az új hajtások közül csak egyet hagyunk meg és azt törzsesen kineveljük. A növény törzsét télire szorosan takarjuk be szalmával.