211. SZENTLŐRINCI KERTÉSZBÖRZE 2005
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A körte az emberiség régóta kedvelt gyümölcse, több, mint 3000 éves múltja van, évente kb. 15-18 kg-ot majszolunk belőle. A körtefa gondozása egyszerű, de fontos a kártevők és kórokozók elleni védekezés, hogy élvezhessük a finom és egészséges gyümölcsöket.
A kaktuszok rendkívül változatos méretűek, alakúak. Egyes kaktuszok különleges formájukkal, míg más fajok pompás virágukkal hódítanak szerte a világban. Nézzük a gyönyörű kaktuszvirágokat!
Az Édenkert szavazóinak kedvenc bogara a szarvasbogár, Európa legnagyobb bogara lett. A következő cikkben e bogár életét mutatjuk be.
A hortenzia latin eredetű név és a Hortensius római nemzetségnévből származik. Jelentése: "kerti virág". Ma már kék színben is pompázik. Ahogyan a kék rózsa, fekete tulipán vagy a lila szegfű... A kertészek egy kis trükkel képesek a virágok színét is megváltoztatni! De hogyan?
Kertész lévén azt tudom javasolni, hogy mézet olyan helyről vegyen, ahol ismeri a méhészt vagy többet lehet tudni a méz származásáról. Ha egy méz nagyon ´folyós´, az már gyanús lehet, hogy esetleg fel van higítva. A leginkább megbízható, ha számunkra már bizonyított méhésztől vásárolunk.
Erkélyen, cserépben is lehet nevelni, de mivel fázós, kemény fagyok esetén van esélye a visszafagyásra. Ezt megelőzhetjük az alábbi módszerrel: Ha mégis szeretnénk cserépben tartani, télen, mikor hosszan tartó minusz 5-10 fok alatti hőmérsékletet igérnek a meteorológusok, vigyük védettebb helyre, vagy takarjuk be alaposan a cserepét, s majd a fagyok elmúltával tehetjük ki ismét erkélyünkre. Még náhány hasznos infó a rozmaringról: A rozmaring átteleltetése Kedvencünk a rozmaring: hogyan neveljük, szaporítsuk, mire használhatjuk? Hogyan termesszünk otthon rozmaringot?
A zamioculxas szukkulens növény rizómájában raktározza a vizet, leveleit viaszréteg védi. Szépen, de lassan fejlődik a számára ideális 20-24 fokos hőmérsékleten, laza szerkezetű homokos, szerves anyagban gazdag talajon, világos helyen. Rendszeres öntözést igényel de csak akkor öntözzük, ha talaját száraznak érzékeljük. A szárazságot túléli. De túlöntözni sem szabad. Ha folyamatosan nedvesen tartjuk, levélsárgulással reagál, esetenként gumórothadás is felléphet. Az ablak közeli huzatra levélhullással válaszol. Mivel betegségekkel szemben ellenálló növény, lehetséges. hogy növényének élettani problémája van.
A leander szaporítása nagyon egyszerű: a május-júniusban levágott hajtások vízbe állítva néhány hét alatt gyökeret eresztenek. <p>Bővebben olvashat a leanderről alábbi cikkeinkben:
A flamingó virág virág rézse nemcsak szép hanem gyengén mérgező is, bőr- és nyálkahártya-izgalmat esetleg hányást is okozhat.