211. SZENTLŐRINCI KERTÉSZBÖRZE 2005
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A szentlőrinci Kertészbörze 2005-ben másodjára, nagyobb forgalommal nyitotta meg kapúit. Tekintse meg a rendezvényen készült rövid videót!
A körte az emberiség régóta kedvelt gyümölcse, több, mint 3000 éves múltja van, évente kb. 15-18 kg-ot majszolunk belőle. A körtefa gondozása egyszerű, de fontos a kártevők és kórokozók elleni védekezés, hogy élvezhessük a finom és egészséges gyümölcsöket.
A kaktuszok rendkívül változatos méretűek, alakúak. Egyes kaktuszok különleges formájukkal, míg más fajok pompás virágukkal hódítanak szerte a világban. Nézzük a gyönyörű kaktuszvirágokat!
Az Édenkert szavazóinak kedvenc bogara a szarvasbogár, Európa legnagyobb bogara lett. A következő cikkben e bogár életét mutatjuk be.
A hortenzia latin eredetű név és a Hortensius római nemzetségnévből származik. Jelentése: "kerti virág". Ma már kék színben is pompázik. Ahogyan a kék rózsa, fekete tulipán vagy a lila szegfű... A kertészek egy kis trükkel képesek a virágok színét is megváltoztatni! De hogyan?
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.