216. Miért fontos a gyümölcsritkítás?
A gyümölcsritkítás elengedhetetlen a jól berakódott őszi-, kajszibarack, alma, körte esetében, ha minőségi termést szeretnénk betakarítani.
A gyümölcsritkítás elengedhetetlen a jól berakódott őszi-, kajszibarack, alma, körte esetében, ha minőségi termést szeretnénk betakarítani.
Sokan azt gondolják, hogy a kutya és a kert nem fér össze. Pedig a jól nevelt kutyák nem tesznek kárt a szép kertekben.
Az éticsigát a szegény ember szedi a gazdag embernek, az állatvédő átlagember pedig mindezt csendben rosszalja. Hogyan van mindez a gyakorlatban?
A szamócát rajtunk kívül számos kártevő, bogár és atka is szereti, de csapadékos időben a szürkepenész vagy gyümölcsrothadás a legnagyobb ellenfél. Érési szezonban is védekezhetünk ellene.
A méhfüvet nemcsak a méhek csípik, hanem a citromillata miatt a teakedvelők is. Olyan, mint a citromos menta, sőt még finomabb.
A kolibri kertészetben például akár a neten is rendelhet, itt a link: http://www.kolibrikerteszet.hu De a nagyobb kertészetekben általában kaphatók gyógy-, és fűszernövények is.
A fákon, sziklákon, gyakran a falakon is megjelenő zúzmók nem kerülnek anyagcsere kapcsolatba azzal a közeggel, amire rátapadnak. Hiszen hogyan táplálkozhatnának a kőzeten élő zúzmótelepek? A zúzmók algák és gombák együttéléséből kialakult szervezetek, az algák által készített tápanyagot fogyasztják a gombák. Indikátor szervezeteknek tekintik a zúzmókat, csak olyan helyen telepednek meg és szaporodnak, ahol a levegő tiszta, a környezet nem szennyezett. Nincs értelme és nem is szokták irtani. Olyan gyümölcsfákon gyakori, melyeket növényvédő szerekkel nem kezelnek. Ha téli lemosó permetezést alkalmaz vagy a gyümölcsfák törzsét drótkeféléssel tisztítja az áttelelő lárvák ellen, a zúzmókat is ritkítja. Ezek közül a lemosó permetszerek közül válogathatunk Mikor van szükség a lemosó permetezésre? Őszibarackfák télvégi ápolása: a bőséges termés titkai A fa kérgének védelme - meszeléssel a téli napégés ellen
A fólia megakadályozza a hagymás-gumós növények fejlődését, ezért én semmiképp nem javaslom, hogy befedje vele a virágágyat. A mulcs használata több szempontból is előnyös: dekoratív, megakadályozza a gyomok kelését, nedvesen és levegősen tartja a talajt; de mindezen feladatait csak akkor látja el, ha megfelelő vastagságban (5-10 cm) alkalmazzuk. A tél elmúltával akár minden évben fel kell frissíteni, pótolni a fenyőkérget, míg a kiültetett növények be nem fedik a területet.
Valóban nem lenne most célszerű kitenni a kihajtott tulipánokat a szabadba, mert az éjszakai fagyokban megfagynának. Minél hűvösebb, de világos helyet kellene találni számukra, illetve majd ha elmúlnak a fagyos éjszakák, mehetnek ki a szabadba. Kiültetni nyár végétől egészen a fagyokig lehet majd a hagymákat és pár néhány évig nem is kell átültetni őket.
A Cymbidium nemzetség között is találunk eltérő igényű fajokat. Valószínű az adott növény igénye eltér a fotón látható növény igényeitől (de ennek ellenére egy helyen vannak nevelve)és ez lehet az ok. Egy fotó a növény leveleiről sokat segítene.