216. Miért fontos a gyümölcsritkítás?
A gyümölcsritkítás elengedhetetlen a jól berakódott őszi-, kajszibarack, alma, körte esetében, ha minőségi termést szeretnénk betakarítani.
A gyümölcsritkítás elengedhetetlen a jól berakódott őszi-, kajszibarack, alma, körte esetében, ha minőségi termést szeretnénk betakarítani.
Sokan azt gondolják, hogy a kutya és a kert nem fér össze. Pedig a jól nevelt kutyák nem tesznek kárt a szép kertekben.
Az éticsigát a szegény ember szedi a gazdag embernek, az állatvédő átlagember pedig mindezt csendben rosszalja. Hogyan van mindez a gyakorlatban?
A szamócát rajtunk kívül számos kártevő, bogár és atka is szereti, de csapadékos időben a szürkepenész vagy gyümölcsrothadás a legnagyobb ellenfél. Érési szezonban is védekezhetünk ellene.
A méhfüvet nemcsak a méhek csípik, hanem a citromillata miatt a teakedvelők is. Olyan, mint a citromos menta, sőt még finomabb.
Az említett gyomírtószer csak a magról kelő egyszikű gyomnövényeket pusztítja el. Évelő egyszikűekre használható a Focus ultra, Pantera 40, valamint a Select super termékek valamelyike, a használati utasítás szerint alkalmazva!
Kedves Rita! Elég nehéz ebből megállapítani, de elképzelhető hogy valami gomba betegség. Figyelje a leveleken elszíneződéseket, az esetleges eltéréseket. Addig is javaslom, hogy permetezze le: Dithane nevű szerrel, egy levél 10 liter vízbe, illetve tehet hozzá Actara nevű rovar ölőt is!
Igen, próbáljon meg még egy tövet beszerezni, ezzel jelentősen javulnának a beporzás esélyei.
Igen, természetesen eleinte nem lesz szép az alakja, de idővel a növény kompenzálja a metszést, és arányos lesz, némi "bonsai" jelleggel. Kora tavasztól nyár közepéig lehet metszeni.
Segítségünkre lenne, ha leírná, mit lát. Az egyik fotón pókhálószerű képződményt látok, ez takácsatkára utalhat. A hajtások ilyen torzulását okozhatja vírusbetegség is, ami ellen sajnos nincs védekezési mód. Üdvözlettel: Növényorvos